Jak połączyć komputer z nagrywarką dvd?

Nie wiem, czy to pytanie w ogóle mieści się w tematyce forum… ale nie mam pojęcia, gdzie już pytać. :?

Mam nagrywarkę Panasonic DMR-EH55 i zazwyczaj wypalam płyty w niej, ale jest sporo rzeczy, które chciałabym sobie “obrobić” na komputerze. Wydawałoby się to proste - tylko połączyć ze sobą dwa twarde dyski. Pytałam w serwisie i zakładzie komp. gdzie teoretycznie takie rzeczy powinni wiedzieć, ale tam twierdzą, nie nie wiedzą, albo “nie da się”. Jakoś nie wierzę w to, że się nie da. Czy ktoś z Was robił już coś takiego, albo wie w jaki sposób…? :frowning:

Możesz jaśniej napisać o co ci chodzi? Bo nic a nic z tego co napisałaś nie zrozumiałem.

??? jaśniej? chciałabym przenieść pliki z twardego dysku nagrywarki na dysk komputera, czyli wgrać z jednego dysku na drugi. Połączyć dwa urządzenia. No nie wiem, jak jaśniej… :? wybaczcie moje humanistyczne wykształcenie :mrgreen:

[

Wykręć dysk z nagrywarki i podepnij do komputera…

W tym modelu najwyraźniej nie ma takiej możliwości.

Ale przecież jak nagrasz coś na płytę to można ją wsadzić do komputera i przegrać na dysk komputera.

… i tak robię, ale ile przy tym muszę mieć podwójnych płyt…! a poza tym dysk przy nagrywaniu na płytę robi pliki VOB a wtedy niektóre rzeczy są podzielone na poszczególne VOB-y, co z kolei “przeszkadza” Nero… No cóż, widocznie rzeczywiście się nie da… :frowning: dzięki…

djkilof: szkoda słów…

To może kup kartę telewizyjną i nagrywaj odrazu na komputerze ?

Gosia2

zacznij pisać do rzeczy bo np to:

jest czystym bełkotem :roll: :roll: :roll:

Jak w Nero chcesz nagrać film na DVD musisz wybrać typ kompilacji DVD Video.

Po kompresji DVD Shrinkiem praktycznie każdy film wejdzie na zwykłą plytę DVD.

Zdradź wszystkim wreszcie jakie dane chcesz przenosić ??

Czy są to filmy DVD czy inne dane. Jeżeli tak to jakie :roll: