Jak połączyć kości pamięci?

Witajcie,

Przymierzam się do kupna komputera Dell XPS Studio (wersja z procesorem Intel Core i7 920 i płytą główną z chipsetem Intel X58). Przed zakupem mam możliwość dokładniejszego skonfigurowania zestawu i to, co sprawia mi kłopot, to dobór pamięci RAM. Otóż płyta główna ma łącznie 6 slotów DIMM przeznaczonych na kości DDR-3, ponadto obsługuje TRI-channel. Wstępnie Dell zaproponował mi jednak dobór RAM w postaci następującej: 4x1 Gb 1066 DUAL-channel oraz system Windows Vista w wersji 64 bit. Doradźcie mi, czy warto pozostać przy tym połączeniu RAM, czy może jakoś inaczej rozwiązać kwestię pamięci w tym zestawie komputerowym? Skoro jest obsługa tri-channel, to czy nie warto tego jakoś wykorzystać?

Tri Channel: http://www.skapiec.pl/site/cat/7/comp/441108 a jak chcesz 3gb to http://www.skapiec.pl/site/cat/7/comp/441106

Jak pisałem wyżej, rozważany przeze mnie komputer będzie miał procesor core i7 i płytę główną z chipsetem intel x58 zawierającą 6 slotów DIMM, zdolną do obsługi pamięci DDR-3 w systemie tri-channel. I teraz pytanie. Czy - jeśli producent daje mi tylko dwie możliwości ułożenia pamięci RAM w tym kompie - to który z tych obu układów będzie lepszy?

Możliwość 1: układ 3x1Gb 1066 DDR-3 w systemie TRI-channel

Możliwość 2: układ 4x1Gb 1066 DDR-3 - ALE w systemie DUAL-channel

Dodam, że wykorzystywany będzie system Windows Vista Premium 64 BIT