Jak połączyć laptop bezprzewodowo z PC-tem?

Witam,mam pc z vistą,Internet mam z sieci osiedlowej prywatnej(1MB).Niedługo kupię laptopa,chciałbym żeby owy laptop kożystał z neta bezprzewodowo za pośrednictwem komputera stacjonarnego.Jak to zrobić,co kupić i jak skonfigurować żeby dzialało?Jeżeli ma to być jakieś urządzenie to najlepiej zewnętrzne.Proszę o wskazówki,porady i informacje na ten temat.Obydwa kompy będą miały vistę.

Z góry wielkie dzięki

Najlepeij kup router i do niego podepnij internet a laptop i pc bedzie dostawał internet od routera to najszybsze najtańsze i najmniej problemowe rozwiazanie bo oba komputery beda mogły korzystac z internetu nie zależnie od innych… :wink:

Rozumiem że laptop przez wi-fi od routera a w pc-ecie nie mam przecież wi-fi?

tak laptopa przez wifi a stacjonarny kablem dokładnie tak samo jak masz teraz tyle że przez router, router bezprzewodowy posiada również co najmniej 4 wyjscia rj45 do podłączenia kompów kablem i kilkanaście pasm wifi.

router będzie najlepszym rozwiązaniem ( z punktem dostępowym) kup linksysa - dostaniesz prostą sieciówkę wifi usb :-). w lapie będzie już takowa. aby wymieniać pliki w sieci wifi należy skonfigurować je do pracy w trybie ad-hock.

Jakiś kolo z komputronika powiedział mi że mój dostawca neta musi wiedzieć że dziele jego sieć w domu bo inaczej nie dobiore routera!A jeszcze router musi być z access pointem,czy to prawda i co to jest tem access point?