Jak połączyć myszkę przez Wi-Fi?

Kupiłem sobie myszkę na Święta: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/myszy-komputerowe/myszki-uniwersalne/mysz-sven-rx-560sw-blue i według opisu powinna się komunikować z laptopem przez Wi-Fi jednak nie widzę takiej możliwości również w instrukcji, która dużo nie mówi, a na okładce niby jest. Ma dodatkowy nieoznaczony przycisk przy scrollu, ale przypuszczam, że służy do zmiany dpi.

a włożyłeś nadajnik do usb dołączony do myszki?

Błąd w opisie media expert.

1 polubienie

nie błąd. jest bezprzewodowa. nawet na zdjęciach to widać.

Ale nie na wifi.

jak zwał tak zwał. Wiadomo o co chodzi. Wkładasz nadajnik do USB. W10 automatycznie wykryje myszkę wtedy. (myszka musi być włączona)

Włożyłem, ale myślę czy jest możliwość połączenia przez samo Wi-Fi, tak jak z bluetooth . Przez USB mi wielce nie przeszkadza, ale gdybym zgubił nadajnik lub zaczęłoby mi brakować portów USB, przydałaby się taka możliwość. Jak nie ma to już nie drążmy tematu i uznajmy błąd w opisie. Myślałem, że trzeba coś dodatkowo zrobić w systemie i ktoś z was wie jak to działa

:thinking: Hmm a może by tak zacząć od informacji producenta…

To właśnie mam

Mysz jest bezprzewodowa - działa radiowo i wymaga dedykowanego odboiornika w postaci ‘dongla’ podłączanego przez USB.

2 polubienia

:thinking: a może Tłumacz, zapatrzył się na wokalistkę, promującą ME
i taki “kwiatek” wylazł :wink::wink::wink:

A tak poważniej, pozwolę sobie nieśmiało przypomnieć/zasygnalizować o istnieniu Logitech Unifying, technologii pozwalającej na podłączenie 6ciu urządzeń do jednego odbiornika Unifying.
Oczywiście urządzeń kompatybilnych z Logitech Unifying.

[edit]
(Tłumacz - w powyższym przypadku - czyli autor tegoż tłumaczenia zamieszczonego na stronie ME.)

Nie zapatrzyłem się, tylko Media Expert jest najłatwiej dostępnym marketem z elektroniką w Łomży i autobusem jadę bez przesiadek. Poza tym nie bierze prowizji za gotówkę przy zamówieniu z dowozem do sklepu, przynajmniej na razie i dostawa jest bardzo punktualna jak na obecną sytuację. Rozglądałem się za niebieskimi i wybór padł na tą mimo że nie było jej normalnie w sklepie. Jak zamówiłem kamerkę to się dowiedziałem co robić i zacząłem zamawiać inne rzeczy w razie potrzeby czy na prezent, z tych które mi się podobają, a nie ma ich w danej chwili w sklepie. Smartfony i inne droższe żeczy kupuję w RTV euro AGD jak tylko mogę, ale błędne opisy są na stronie każdego z tych znanych sklepów pod różnymi produktami

Ja miałem dziwny objaw niedawno…siostrzenica kupiła tę mysz i wszystko niby dobrze podłączone (system automatycznie zainstalował dongla USB) mysz włączona (dioda świeci na czerwono i reaguje na ruchy [aktywuje się i dezaktywuje]), ale ni czorta nie nawiązuje komunikacji radiowej.
Po prostu nie działa na lapku, nie porusaz się kursor.
Podłączana do trzech różnych urządzeń i lipa.
Wskutek zagubienia dowodu sprzedaży leży odłogiem.
Bubel.

To się jeszcze zobaczy. Nie dostrzegam żadnych problemów, a patrząc opinie na Allegro nie dostrzegłem żadnych złych z takimi wadami

Oczywiście, akurat ten egzemplarz był bublem, ponieważ ma jakąś wadę fabryczną.
Inne działające pewnie są OK.

Być może. Ta kosztuje 49,99 złotych, a moja pierwsza, dość zwyczajna od Logitecha wciąż się sprzedaje po nawet 65 złotych a działała dobrze 6 i pół roku, ale niestety siostra rzuciła mi się na plecy gdy siedziałem z laptopem na łóżku, a przez to uderzyłem ręką w plastikową podkładkę na której używałem wtedy myszki, a ona podskoczyła i spadła po czym nie trzymała ciągłego kliknięcia i łapała jeden na pięć klików choć nie jeden raz spadła mi przez ten czas również z biurka. Różnica cenowa nie jest jakaś wielka, więc może i ta dość długo będzie działać bez upadków i wariacji. Sven czy Seven to również najstarszy z przedłużaczy jaki mam do tej pory w domu od bodajże 2005. Czarny, z malutkim wyłącznikiem przez który widać jak płynie prąd i za mocno nim nie świeci, 5 gniazdek. Dobrze przewodzi a z tyłu jest nieźle połamany i oczywiście sklejony taśmą. Odpadła nawet jedna ze śrubek

Kilka tygodni temu zaobserwowałem dziwne zachowanie tej nowej myszki. Czasem łapie kliki tylko gdy klikam mocno lub na końcu przycisku, a jak kliknę mocniej, wręcz stuknę parę razy, problem ustępuje tak jakby coś jej przeszkadzało. W instrukcji obsługi pisze, żeby nie była zbyt zakurzona, ale czy to możliwe, żeby po tak krótkim czasie miało jej przeszkadzać to, że zbiera się w niej kurz i blokuje klikanie? Leży na biurku bez osłony tak samo jak wszystkie inne myszki w moim domu i im to nie przeszkadza przez lata. Dodam, że jak dziś dmuchnąłem sprężonym powietrzem do jej wnętrza pod przyciskami, nie szwankowała i zrobiła się cichsza jak w pierwszym tygodniu