Jak połączyć partycje o&o partition menager?

Cześć

Mam problem z programem do partycjonowania dysku ,o&o partition menager.Jak za pomocą tego programu połączyć partycje?Tak by z dwóch zrobiła się jedna.Posiadam windows 7.Proszę opomoc.

Daj zrzut z tego programu, tak abyśmy mogli zobaczyć układ tych partycji, zaznacz lub opisz, które partycje chcesz połączyć w jedną.

Zawsze trzeba jedną usunąć tak aby powstała przestrzeń nieprzydzielona RAV, którą to można dopiero rozszerzyć inna partycję, jednak daj zrzut, zobaczymy co tam u ciebie “piszczy”

A więc,chciałbym połączyć partycję C (tam gdzie mam windows’a ) z partycją F .Te partycje są z tego samego dysku.Mam 2 dyski.Mam nadzieję,że o taki zrzut chodziło:

http://img169.imageshack.us/img169/8651/oando.jpg

I przy okazji jeśli jakieś wolne miejsce pozostało to chętnie przeznaczyłbym je dla partycji C.

Widzę że po między partycją C: a F: masz wolne 100 GB czy chcesz włączyć tę przestrzeń do C: ?? jeżeli tak to nie stanowi to żadnego problemu, wystarczy kliknąć na C: prawym myszy i wybrać opcję “Extend”, powinieneś poradzić sobie z tym bez problemu, chyba że chcesz połączyć całą przestrzeń tego dysku w jedną, czyli do C: dochodzi “wolna przestrzeń 100GB” + partycja F: + wolna przestrzeń znajdująca się za nią (17GB), jeżeli tak to nie da się tego osiągnąć bez skasowania partycji F:, przenieś pliki na inną partycję, skasuj F: i dodaj całą wolną przestrzeń do C: ,

Jeżeli chcesz osiągnąć inny układ niż ten, który opisałem powyżej to daj znać, określ Twój układ a napiszę co zrobić.

Więc,jak zaznaczyłem na screenie ,czerwono czarnym prostokątem:

http://img8.imageshack.us/img8/438/oopartition.jpg

Jest wolna przestrzeń ‘‘not assigned’’ 54,96 GB.Czy mógłbyś napisać jak tę wolną przestrzeń przeznaczyć dla partycji C ??

Zrobimy to po “mojemu”:

Wejdź w Panel sterowania-> System i zabezpieczenia-> Narzędzia Administracyjne-> Zarządzanie komputerem-> zarządzanie dyskami-> otworzy się okno, podobne do tego z O&O-. powinna być widoczna partycja C: i przestrzeń nieprzydzielona RAW-> kliknij prawym myszy partycję systemową i wybierz opcję “rozszerz wolumin”-> otworzy się okno kreatora-> postępuj zgodnie z komunikatami-> skontroluj czy przestrzeń jaka znajdzie system jest zgodna z tym co masz nieprzydzielone.

Daj znać czy się udało.

Udało się,dziękuje bardzo :smiley: