Jak połączyć router tp-link z dekoderem netii?

Witam,

Mam następujący kazus: Modem Cisco EPC3212 jest połączony kablem ethernetowym z routerem TP-LINK TL-WR340G. Kabel jest wetknięty w gniazda z napisem ethernet, przy czym zarówno modem, jak i router mają tylko po jednym takim gnieździe. Router łączy się przez wi-fi z trzema laptopami. Chciałbym podłączyć do routera także dekoder NETIA PLAYER (który docelowo łączy się z TV w celu odbioru telewizji).

Problem polega na tym, że ani modem, ani router nie ma więcej gniazd ethernetowych. Kiedy łącze kabel ethernetowy bezpośrednio z modemu do dekodera Netii, dekoder łączy się z internetem i telewizja działa. Natomiast gdy łączę modem z routerem kablem ethernetowym przez gniazdo ethernetowe, a router z dekoderem kablem ethernetowym przez gniazdo LAN w routerze to brak jest połączenia z internetem i TV nie odbiera.

Wydaje mi się, że jest to kwestia konfiguracji routera, ale nie jestem pewny i nie chce namieszać w ustawieniach. Dlatego też piszę tutaj, może jest ktoś w stanie mi pomóc i odpowiedzieć czy jest to możliwe i jak to zrobić krok po kroku?

ryzupov , w internecie wielkie litery oznaczają krzyk. Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

I bardzo dobrze, że tylko jedno, więcej nie potrzeba.

To gniazdo, o którym piszesz jest wejściem sygnału do routera, wyjściem są gniazda oznaczone LAN (te zółte)

I to właśnie jest prawidłowe podłączenie.

Tak, to kwestia jego ustawień.

Nie chcesz ale musisz, innego wyjścia nie ma. Więcej mogą pomóc Ci, którzy znają szczegóły wymagań dekodera NETIA PLAYER co to sygnału internetowego.

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze przydałoby się, żeby ktoś obeznany w temacie zechciał pomóc.