Jak połączyc ruter Linksys WRT54gc z internetem

Na wstępie chciałbym zaznaczyc że jestem laikiem . Kupiłem ruter podłączyłem do niego kabelek z osiedlowego internetu (satłe łącze) do WAN i kabelek z LAN rutera do komputera stacjonarnego .

Co musze ustawic żeby było połączenie z internetem. Jak dotąd ustawiłem static ip i Mac mojego komputera.

na roterze musisz ustawic ip pobierane automatycznie tak samo jak na twoim kompie… jesli sklonowales Mac na routerze Mac ze swojego kompa to juz wszystko;)

Dzieki bardzo

Czy coś jeszcze trzeba ustawic , pierwszy raz instaluje ruter .

Byłbym wdzięczny o wypisanie co trzeba zrobic podczas instalacji rutera po kolei, bo kompletnie nie jestem zorientowany w tym temacie.

Z góry bardzo dziękuje za pomoc

a działa ci już teraz internet przez router?

Nie, nie działa niestety moje ustawienia: static ip 192.168.2.56 , 255.255.255.0 , itd ; Mac sklonowany z komputera ; ruter ip 192.168.1.1 ; DHCP starting ip adres 192.168.1.100 ; Wireless settings: Mode G-only ; ruter hasło: zmieniłem hasło na swoje (było admin); reszty nie ruszałem. To wszystko co ustawiłem skutek jest taki że pojawia się napis połączono (pokazuje schemat “internet” - “ruter”- “Mój komputer” wysyła i odbiera w połączeniach sieciowych) , a jak włącze explorer to nie ładują się strony www , wogóle nic .

ustaw w konfiguracji routera żeby router automatycznie pobierał ip (WAN)

Czyli w internet connection type na Automatic configuration DHCP czy dobrze rozumiem

dokładnie, tzn tam chodzi o to byś skonfigurował to tak jak u siebie na kompie gdy podłączas sie bezposrednio (nie przez router)

Niestety nadal nie działa jak instaluje z płyty to wyświetla: "Unable to detect the internet connection check your internet connection type.