Jak połączyć się przez sieć z innymi komputerami?

Mam pytanie!!!

Masz windows XP i co dalej??? Na tym forum chyba nie ma wróżek :P:P:P:P:P

Ile tych komputerów chcesz podłaczyć

i co chcesz w tej sieci udostempniać internet

???

Nie czaje.

Co do “problemu” polecam poczytanie for.

W jaki sposób sie łączy z netem, jaka to jest sieć, czy mają serwer czy ruter itd. itd to są chyba istotne informacje w celu udzielenia KURCZOKOWI sensownej odpowiedzi

Chyba najwazniejsze jest to , w jakim celu chce sie polaczyc. Jezeli wyjasnisz to to mozna cos doradzic.

A teraz pan szczyglis sprobuje pobawic sie w wrozke…

Zakladam ze posiadasz kilka komputerow,np. z kumplami w bloku i chcesz sie pod nich podpiac, tudziez oni nie potrafia sie wpiac…

Jak napisales - masz XP wiec sprawa bedzie banalnie prosta gdyz XP ma naprawde genialny system konfiguracji polaczen lokalnych.

A wiec przedstawie ci najprostrza droge do polaczenia z siecia lokalna.

Po pierwsze - masz sieciowke? Bo jesli nie to nie czytaj dalej tylko biegnij do najblizszego sklepu z hardwarem.

Ale domyslam sie ze takowa posiadasz skoro pragniesz sie “wpiac”.

Wejdz do panelu sterowania/polaczenia sieciowe/utworz nowe polaczenie.

Najprostszym sposobem korzystania z tego kreatora bedzie ustawienie opcji “automatycznie uzyskaj IP”.Jezeli nie pomoze ci automatyczna konfiguracja to musisz napisac jaka dokladnie jest ta wasza siec…

Jakie IP maja kompy w sieci,jaka jest maska sieci ,jaka grupa robocz,ile jest kompow itd…Jesli nie wiesz to zapytaj tego kto tworzyl ta siec czyli pana administratora…wiecej nie moge ci powiedziec gdyz nie mam pojecia jakie ustawienia posiadaja inne kompy w tej sieci.

szczygliś prosze jaśniej! jeszcze nie ma sieci pomiędzy komputerami dobiero chce ją zbudować ! ale nie mam pojęcia jak to zrobić i prosze o pomoc! :slight_smile:

Kurczok wreszcie podałęś o co Ci dokładnie chodzi. Proponuję dogłębnę lekturę postów na forum:

http://www.trzepak.pl

Jest to typowe forum dotyczące problemów dokładnie takich jak ty masz teraz.

Albo przeczytaj tez ten post:

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.php?t=11306

Dokładnie chodz mi o to: aby połączyć kilka komputerów przez sieć

NIE KOMPUTERY W DOMU tylko połączyć komputer z kumplami! !!

Teraz rozumiecie ??? Prosze o pomoc pa 8)