Jak połączyć się z ruterem

Może to i proste pytanie, ale pierwszy raz mam taki problem. Sformatowałem system i chcę połączyć się z ruterem. Zawsze klikam połączenia sieci bezprzewodowej i jestem połączony. Komputer, który sformatowałem jest połączony bezpośrednio z ruterem za pomocą kabla. I nie wiem co zrobić aby połączyć go z ruterem a co za tym idzie z internetem.

Od razu dodam, że przed formatem komputer działał dobrze, był prawidłowo podłączony do sieci. Dlatego nie wchodzi w grę, brak jakiegoś urządzenia czy nieprawidłowe podłączenie.

??

Może po formacie nie wgrałeś sterowników karty sieciowej.

Zobacz czy nie ma połączenia w połączeniach sieciowych. Jak router jest na USB to stery zainstalowałeś?

Znaczy tak - nie wiem czy w tym kompie jest w ogóle karta sieciowa. Jest ruter, do rutera internet a z rutera kabelek (ten do połączeń sieciowych) do komputera. I właśnie nie wiem jak połączyć się z tym ruterem.

Wejdź w panel sterowania > połączenia sieciowe i włącz połączenie lokalne,czy co tam będzie…

Nie są tam tylko te, które ja ustawiłem. Ale one są złe.

Dlatego więc poszukuje informacji, jak połączyć się z tym ruterem aby mieć połączenie z internetem.

W tylnej ściance komputera jest gniazdo,trochę większe od telefonicznego tzw.RJ-45.Do niego trzeba podłączyć kabel z routera /LAN/

To już jest zrobione. Pisałem już, że wszystko jest w porządku bo przed formatem, internet działał jak należy. Teraz po prostu zrobiłem format i nie wiem co robić aby połączyć się z siecią

Zazwyczaj wystarcza wpisanie adresu: http://192.168.0.1/ Dalej podajesz nazwę użytkownika (login) i hasło. Jeśli nie zakładałeś hasła na routerze, sprawdź na “tabliczce znamionowej” routera jakie frazy przewidział domyślnie producent. Jest tam także fraza ze ścieżką do panelu administracyjnego oraz MAC i numer seryjny routera.

PS Jeśli nic nie “grzebałeś” w ustawieniach routera, a do tej pory łączyłeś się z Internetem w sposób bezprzewodowy, to proponuję:

  1. kliknij na ikonkę sieci bezprzewodowych w zasobniku systemowym i wydaj polecenie wyszukania dostępnych sieci bezprzewodowych;

  2. Odnajdź swoją sieć i połącz się z nią (może zaistnieć potrzeba określenia sposobu szyfrowania połączenia oraz podania hasła dostępu).

POZDRAWIAM