Jak połączyć subwoofer i wieżę

Tak jak w temacie. Chcę żeby subwoofer który dostałem w swe łapska (pochodzi od odrębnego zestawu głośnikowego 5+1) można było połączyć do mojej wieży i taki zestaw (czyli wieża i jej dwa głośniki stereo + sub) można było podłączyć do komputera (standardowa zintegrowana karta muzyczna Realtek ALC888) co by mi to ładnie grało jak załączę jakiś kawałek czy film (oczywiście z komputera).

Załączam dwa zdjęcia: pierwsze tyłu subwoofera, drugie: tyłu mojej wieży.

Chcę żebyście mi podali konkretnie co (wskazane jakieś linki np. na allegro) kupić przejściówkę/kabelek (ewentualnie o co mam się pytać w sklepie) która umożliwiłaby mi zrobienie ze sprzętu stereo zestawu 2+1. Zaznaczam że posiadam stosowny kabelek (jako laik w tych sprawach nie wiem dokładnie to się nazywa) który podłączony do wieży (wyjścia video/aux) i komputera pozwala mi się delektować dźwiękiem z komputera na głośnikach wieży.

Ewentualnie podajcie też proszę jak bezpośrednio podłączyć głośniki z wieży do karty muzycznej.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aa8 … e8c1c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f31 … fa96b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8ee … 14d04.html

Za wszystkie cenne i merytoryczne uwagi i sugestie dziękuję!

Pasowałoby wyjście “super woofer” w wieży tylko musiałbyś poszukać jakiej impedancji głośnik możesz tam podłączyć. Jeśli będzie to też 16 Omów to niestety nie podłączysz go pod tą wieże.

Dodaje zdjęcie specyfikacji mojej wieży według instrukcji obsługi.

Bardzo proszę o konkretne i zrozumiałe dla laika podpowiedzi.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e0d … cc5a5.html

Możesz podłączyć głośniki co najmniej 6 Omowe, a więc subwoofer odpada. Jedynym bezpiecznym rozwiązaniem będzie dodatkowy wzmacniacz do subwoofera.

Jest możliwość podłączenia go bezpośrednio pod wieżę tam gdzie podłączasz normalne głośniki, ale nie miałbyś dźwięku stereo i byłoby dosyć spore ryzyko uszkodzenia (przegrzania) wieży przy wysokim poziomie głośności.

Drugie rozwiązanie: byłby dźwięk stereo i wieży nie powinno się nic stać, ale jeden z głośników grałby ciszej, a subwoofer nie grałby z pełną mocą.

maciek90

6 Ohmów to impedancja dla przednich kolumn, a 16Ohmów to impedancja dla głośników satelitarnych.

KabutO Podłączasz suba do wspomnianego wcześniej czarnego chinch’a na którego wskazuje napis “subwoofer”. Zakładając oczywiście że masz subwoofer aktywny (tj. z wbudowanym wzmacniaczem).

Mariosti* , napisałem to w sensie, że nie podłączy nic co ma mniej niż 6 Omów. Podłączenia jako satelity odpada od razu. Podłączenie subwoofera szeregowo z jednym z głośników przednich i dostosowanie balansu byłoby jakimś rozwiązaniem i nie stanowiłoby zagrożenia dla wieży. Oczywiście najlepiej byłoby kupić jakiś wzmacniacz.

KabutO , sprawdź czy nie masz jeszcze jednego wejścia na zasilanie w subwooferze.

Zwykle amplitunery nie mają wbudowanego wzmacniacza dla subwoofera, ale w tym przypadku zdaje się że niestety jest pasywny. Przydałoby się zdjęcie obejmujące całą tylną ściankę subwoofera (no chybaże to co widać na zdjęciu to jedyne “interesujące” elementy).

Tak więc jest to najpewniej subwoofer pasywny i do podłączenia go do danej wieży konieczny będzie dodatkowy wzmacniacz, i najpewniej konieczne byłoby jego samodzielne zrobienie bo nie widzę aby były do kupienia…

Są do kupienia, ale są to wzmacniacze samochodowe więc doszedłby jeszcze problem zasilania. Do samodzielnego montażu polecam kostkę TDA7294.

Tak jak mówiłem subwoofer jest jedną z 6 części zestawu 5+1, i był podłączony właśnie pod amplituner. Zdjęcie tyłu które zamieściłem obejmuje obszar na którym właśnie coś się dzieje, jedyne kabelki jaki można do niego podłączyć są widoczne na zdjęciu są to zwykłe miedziane kabelki, nic innego nie można podłączyć.

Podejrzewam że sub jest głośnikiem pasywnym nie ma zasilania.

Co do amplitunera to tak jeżeli bym go skołował to czy to rozwiązałoby problem? Jeżeli tak, to jutro postaram się go wydobyć (jest u mojej siostry na strychu). Tak więc póki co dziękuję, a jutro na go będę miał i być może instrukcję do niego.