Jak połączyć wifi na usb w cdlinux?

Mam na moim starym laptopie cdlinux (dystr. oparta na debianie),w laptopie nie posiadam karty sieciowej,moja jedyna mozliwoscia podlaczenia sie do internetu jest wifi na usb.

Czy wie ktos jak skonfigurowac te wifi aby dzialalo pod tym systemem ?

EdiT:

Po wpisaniu lsusb wypisalo ze to wifi to realtek,zadnych innych info na temat karty wifi nie mam.

Dodane 15.05.2011 (N) 15:58

Znalazlem sterowniki,zainstalowalem,ale w ifconfig mam tylko lo ;(

Poza sterownikami może być potrzebny firmware karty. Podam ci, jak wygląda przykładowa nazwa firmware’u (niestety do Mandriva Linux, ale może to pomoże Ci poszukać firmware’u do swojej dystrybucji: rt73usb-firmware-1.8-4.noarch.rpm).

Tylko po co wgrywać na nowo firmware do karty? Debian ma wsparcie natywne dla .deb.

# /etc/init.d/networking restart

wbilem to,poprawnie zrestartowalo,no ale w ifconfig nadal nic…

Nie macie jakiegoś pomysłu ?

Może znacie jakiegoś linuxa który by działał tylko w konsoli (bez środowiska graficznego) i by potrzebował tylko 166mhz procka i 86mb ram,zależało by mi aby właśnie czytał wifi z usb,bo chce aby laptop wkoncu sie na cos przydał,a wszystkie “lekkie” dystrybucje (z środowiskami graf.) nie działały mi na laptopie oprócz tego cdlinux

Spróbuj minta z fluxboxem ftp://ftp.tpnet.pl/pub/linux/linuxmint/ … d-i386.iso

Ew. debian stable (nie lubie częstych apgrejdów).

PS Najlepszym rozwiązaniem będzie Damm Small Linux, albo Puppy Linux (ten pierwszy nada się idealnie. ale gorzej z obsługą wifi, najnowszy puppy na 99% powinien widzieć kartę, jest oparty o ubuntu 10.04.

ok,tego minta jeszcze spróbuje.

Testowałem:

Damn Small linux (nie działa)

Puppy Linux (nie działa)

Kateos mini (nie działa)

Fluxbuntu (nie działa)

Żaden z powyższych linuksów nie chciał się uruchomić na moim laptopie.

Debian uruchamia się, przechodzi boot?

Sprawdź MHDD czy nie masz badsektorów.