Jak połączyś różne pdf-y w jedną całość?


(Wiertelko) #1

Witam,

Mam zrobionych kilka różnych pdf-ów i chciałbym połączyć je w jedną całość. Jak to zrobić ?

pozdrawiam


(fiesta) #2

Wiertełko nie ten dział !!

Przenoszę do działu Problemy


(Asmodeuss) #3

Otworz pierwszy pdf w acrobat readerze a nastepnie przeciagnij kolejne pdf na okno acrobata. Zapyta sie czy dodac na poczatku czy na koncu, wiec na koncu. Voila :smiley:


(Wiertelko) #4

Ok, ale czy mówiesz o przeglądarce Acrobat Reader czy o programe ?

W przeglądarce próbowałem, owszem mogę sobie pootwierać wszystkie moje pdf-y ale nic mi się nie udało przeciągnąć....

A może nie tu przeciągam ?

pozdrawiam


(Bobyfly) #5

Sprawa jest troche skomplikowana. Niestety Adobe Acrobat Reader tylko odczytuje pliki .pdf i nie można nic z nimi zrobić. Ale jest możliwe stworzenie jednego pdfa z kilku. Niestety metoda jest toporna. :frowning: Wystarczy skopiować zawartość każdego z tych plików do edytora tekstu (procesora tekstu, powinno być chyba poprawnie :wink: ) a następnie powstały plik eksportować jako .pdf. Można to robić w Wordzie( nie próbowałem) i Open Office (robiłem).

PS. Oczywiście pozostaje możliwość wykupienia programu Adobe Acrobat.

Pozdrawiam i życze powodzenia.


(Wiertelko) #6

:oops: Mówisz wykupić...?? No cóż, to zbyt proste.. !!

A jeśli chodzi o wycinanie....owszem to metoda dobra, jeśli ma się same teksty w pdf-ie. Ale zaczynają się schody, gdy pdf- ma i tekst i grafikę. Potem nie zawsze można trafić. I czasami są problemy z czcionką.... Szukam metody, która pozwoliłaby na poskładanie kilku pdf-ów w jjedną całość bez konieczności ich obróbki !

Pozdrawiam


(Bobyfly) #7

Ech, zmusiłeś mnie od wysiłku. :frowning: Poszukałem troszke i oto co znalazłem. Jeśli interesuje cię tylko łączenie (bez specjalnej obróbki) kilku pdfów to możesz ściągnąć programik PDF Split & Merge. Jest to trial działający 15 dni. Strona: http://www.bureausoft.com Są tam jeszcze inne przydatne programiki dla pdf. Jeśli jednak cię to nie zadowoli to zostaje ci pobrać Adobe Acrobat 6.0 Professional - wersia trial działająca przez 30 dni. (niestety program jest kobylasty :wink: i nie wiem czy ma jeszcze jakieś ograniczenia oprócz czasowych. ). http://www.adobe.com/products/acrobatpro/tryout.html

Mimo wszystko życze powodzenia. :slight_smile: Zainteresowałeś mnie tym tematem więc będę szukał dalej, jeśli coś ciekawego znajdę to się z tobą podzielę. :slight_smile: