Jak pominąć ekran logowania przy starcie?

Do tej pory było tak:

  1. Gdy uruchamiał się komputer, od razu włączał się pulpit (bez ekranu powitalnego z nazwą konta użytkownika);

  2. Gdy monitor się wyłączał po okresie bezczynności, ruszałem myszką lub naciskałem klawisz, a pojawiał się pulpit. Tam samo w przypadku wygaszacza ekranu.

Teraz jest tak:

  1. Gdy uruchamia się komputer, nie włącza się pulpit, lecz pojawia się ekran powitalny z nazwą konta użytkownika, które należy wybrać;

  2. Gdy monitor się wyłącza po okresie bezczynności, ruszam myszką lub naciskam klawisz, a nie pojawia się pulpit, lecz ekran powitalny z nazwą konta użytkownika. Tak samo jest, gdy wyłączę wygaszacz ekranu.

Nic nie zmieniałem w ustawieniach Windowsa. Jestem jedynym jego użytkownikiem. Co mam zrobić, żeby wszystko było tak, jak dawniej?

BTW, w opcjach Panel Sterowanie>Konta użytkowników mam też konto ASP.NET Machine, które nie wyświetla się na ekranie powitalnym.

Głównie chodzi mi o pomoc z 2 ptk, ponieważ utrudnia mi pracę.

Win+R, wpisz control userpasswords2 i enter. W otwartym oknie zaznacz swoje konto i odznacz: “Aby używać tego komputera użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło”, zastosuj i ok.

No ok ale czy to pomoże na ten ptk2. I jak tak robię to przy włączeniu pc loguje mi się na administratora, a nie na moje konto. Tylko ja używam tego komputera.

może we właściwościach masz zaznaczone po wznowieniu chroń hasłem ? tą opcje znajdziesz klikając prawym przyciskiem myszy na pulpicie właściwości, wygaszacz ekranu.

Bo bezwiednie kliknoiłeś “ok” zamiast wykasować “Administrator” i wpisać nazwe swojego konta