JAK ponumerować zdjęcia(jpeg)

w albumie,żeby póżniej przeciągając album do aplikacji,aplikacja nie zmieniała na numerację od 100 i dalej…Przecież nie będe numerował każdego zdjęcia po kolej!Jest ich w albumie 200.Już są ponumerowane chronologicznie od 1.A może zna ktoś ten program:Foto su CD&DVD MAGIX.? Z góry dziękuje.Mam takich albumów 6 do zrobienia! !!

a takie coś próbowałeś

Ctrl+A>Zmień nazwę >Fotka i odklik. Zobacz efekt

Jesli chodzi Ci o prosta zmiane nazw plikow, to chocby Total Commander ma mozliwosc grupowej zmiany nazw plikow (File->Multi-Rename Tool).

Jesli chcesz sobie posortowac te zdjecia (np. po dacie ich wykonania) i potem ladnie ponumerowac, to polecam np. XnView - bardzo fajna przegladarka plikow graficznych.

Zmienia nazwę tylko pierwszemu zdjęciu.

Złączono Posta : 30.11.2006 (Czw) 17:36

Zmienia nazwę tylko pierwszego zdjęcia.

Nikt się już ręcznie nie bawi się w przenumerowywanie zdjęć (lub plików)!

Zrób to np

TotalCommanderze => [Pliki]=>[Narzędzie wielokrotnej zamiany]

lub Ctrl+M.

Pliki do zestawień zwykle numeruje się z cyframi przewodnimi “0”

np 001…999 lub lub 0001…9999, ew z kombinacją liter.

Ctrl+A>Zmień nazwę >Fotka i odklik. Zobacz efekt

Tak robię ze zdjęciami w albumie…Jakiś tytuł,nazwa i system sam numeruje…Ale jak zrobić żeby ponumerował od 100??A jak dam tytuł 100 to oczywiście wszystkie zdjęcia będą 100 a w nawiasie po kolej numery OD 1! !!

tak ale masz takie coś

Fotka

Fotka (1)

Fotka (2)

czy to nie wystarczy?

tak ale masz takie coś

Fotka

Fotka (1)

Fotka (2)

czy to nie wystarczy?O to chodzi,że nie.Jak przeciągam album do programu(żeby zrobić prezentacje i wypalić na płytce) to wspomniany program numeruje zdjęcia(nie pamiętam,ale gdzieś już się z tym spotkałem przy MP3-kach i po kolej zmieniłem,no ale tam było z 10 piosenek) od 100 i burzy mi kompletnie kolejność bo np po fotce 10-tej jest 100,po 109 jest 11, po 112 jest 12,przy czym po 112(po 12) jest 113,114 itd :o

tak wiem. Windows tak wyświetla kolejnośc plików co mnie nie dziwi. Nic z tym nie da się zrobić(?)

Jak już ktoś wcześniej wspomniał XnView jest do tego odpowiedni (między innymi). Więc przedstawię krótką instrukcję:

1 odpalasz program

2 ustawiasz tryb przeglądarki

3 wybierasz odpowiedni katalog ze zdjęciami

4 zaznaczasz te, których nazwę chcesz zmienić

5 narzędzia -> zmień nazwę sekwencji

6 ustalasz wzorzec nazwy, numer początkowy, końcowy

7 zatwierdzasz zmień nazwy.

Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem chodziło Ci właśnie o to.

Pozdrawiam

Wielkie dzięki.Spróbuje tym XnView.Po opisie Argona wygląda,że chyba da radę… :-k

Ja też miałem ten problem i metodą prób i błędów znalazłem wyjście. Oprócz XnView, można użyć programu Photo Scape lub Total Comander.

Program pierwszy

  • Uruchamiasz opcję Rename

  • i masz szeroki wachlarz intuicyjnej zmiany nazwy

Total Commander

  • Zaznaczasz pliki do zmiany nazwy

  • Narzędzie zmiany nazwy Ctrl+H

  • w lewym górnym polu wpisujesz [c]

  • po prawej wybierasz zakres cyfr (może być 1 i więcej ale najlepiej 3, wtedy zacznie numerować od 001)

  • Start i gotowe