Jak poprawić audio przy nagraniu video

Witam mam na komputerze film nagrany małą kamerką na jednej z imprez, ale momentami głos ‘‘trzeszczy’’ z powodu za dużego hałasu w otoczeniu, czy jest możliwość usunięcia owych ‘‘trzeszczeń’’?

z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Jeśli jest ich niewiele to można się pokusić o ręczną edycję. Jeżeli całe nagranie trzeszczy to będzie trudno. Dobrym pomysłem będzie oddzielić ścieżkę audio i popróbować w Audacity. Ale jeśli sygnał jest w większej części przesterowany np stałeś za blisko głośnika to nic z tego nie będzie.

no właśnie myślałem o audacity ale myślisz o tej funkcji w której zaznaczasz dźwięk którego chcesz się pozbyć i program usuwa go z całego nagrania automatycznie? bo tylko to przychodzi mi do głowy jeśli chodzi o ten program…

a możesz podać jakieś narzędzie do oddzielenia audio i ponownego scalenia?

Spróbuj programu Audio Extractor - http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/j … p3-z-filmu

Lub VirtualDub

W Audacity jest kilka rożnych pluginów do oczyszczania ścieżki audio ale tak jak mówię metoda będzie indywidualna w zależności od tego jak bardzo przesterowany jest sygnał. Jeśli to tylko kilka miejsc gdzie występują pojedyncze kliknięcia to najlepiej pokusić się o ręczną normalizację - wyciszenie ale nie wycięcie ponieważ nie będzie się dało potem zsynchronizować ścieżki z filmem.

Przydatny może być kompresor, EQ, redukcja szumów i jest jeszcze taki jeden plugin, którego nazwy nie mogę sobie przypomnieć w tej chwili, służy właśnie do oczyszczania starych nagrań z artefaktów.

ok dzięki bardzo :wink: