Jak poprawić jakość dźwięku w Skypie?

Czy ktoś zna lekarstwo na lepszą jakość dźwięku w Skypie. Podczas rozmowy dźwięk się urywa lub słychać echo. Nie sposób rozmawiać. Słyszę siebie po paru sekundach i to wielokrotnie. Nie można prowadzić rozmowy bo słyszę rozmówcę w “odcinkach”. Jeśli ktoś zna sposób na pozbycie się tego mankamentu będę wdzięczna.

A czy osoba z którą rozmawiasz słyszy Ciebie bez problemów?

Możliwe iz ona ma coś z mikrofonem, niech podłączy inny i sprawdźcie czy nadal to samo.

Albo ma mikrofon zbyt blisko głośników dlatego powstaje echo.

Dlatego też polecam słuchawki z wbudowanym mikrofonem, nie osobno.

miałem podobne zjawisko i wynikało to z tego że osoba ta miała słabego kompa … :slight_smile:

Skype ma małe wymagania także wydaje mi się że słabość kompa może mieć tu najmniejsze znaczenie.

Podam przykład kiedy z dwoma osobami miałem bardzo złą jakość połączenia przez Skype.

Obaj mieli Windows’a bez jakiegokolwiek SP i oczywiście bez łatek.

W czasie rozmowy pojawiała się tak jakby sprężyna po wypowiedzeniu każdego słowa, szumy i przerywanie połączenia, a także czasem głucha cisza.

U obu po formacie i zainstalowaniu SP2 z pobraniem wszystkich aktualizacji problem zniknął.

Połączenie jest bardzo dobre.

Poszedł w ruch także Spybot i Ad-Aware.

Czystość kompa ma duży wpływ na jakość połączenia. Jeśli komp jest zamulony to i połączenie jest kiepskiej jakości.

Dziękuję za tak szybką reakcję. Chyba wszyscy macie rację. Ja wprawdzie mam XP z nakładką serwis packa i bardzo dbam o dysk, ale osoba, z którą mam problemy w czasie rozmowy ma starego windowsa (chyba 98). Wiem, że nie może korzystać z funkcji video. Jeśli chodzi o mikrofon to korzystam z tego jaki jest zamontowany w kamerze (firmy Logitech). Mój komputer nie jest załadowany, bo mam zajęte ok. 10 % pojemności. Służy mi on wyłącznie do użytku domowego. Osoba z którą mam problemy na skypie wykorzystuje kompa do pracy. Czyli z tego co mówicie jakość rozmowy zależy od kondycji komputera. Wybaczcie mój laicyzm, ale dopiero się uczę i nie jestem osobą pierwszej młodości. Reasumując - jakość rozmów będzie dobra jak moja rozmówczyni bardziej zadba o swojego kompa. Czy tak ? Jeszcze raz dziękuję i życzę miłego dnia.

niech wykona podstawowe czynności optymalizacji systemu … :spoko:

Przetłumacz z komputerowego na polski. Mówiłam,że jestem osobą dość leciwą (właśnie kończę 47) i nieobeznaną ze słownictwem komputerowym. Komputer mam dopiero od roku. Dlatego proszę o wyrozumiałość. Czy chodzi o to by wyczyściła kompa z niepotrzebnych śmieci.

Powiedzmy - tak.

Optymalizacja - zoptymalizowanie działania systemu.

Sprawdź temat. Poczytaj. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … t=optym%2A

Miło cię znów czytać Boczi. Jak zwykle co problem to wskakuję na forum. Co mogę polecić osobie, która jest bardziej leciwa niż ja i nie jest tak dociekliwa jak ja. Jaki program ? Ona ma starego windowsa.

Jeśli ma starszego niż XP, to niech najlepiej po prostu oczyści katalogi TEMP, katalog tymczasowych plików przeglądarki i przeczyści rejestr programem takim jak jv16 PowerTools lub RegCleaner. Kreator poprowadzi przez ten proces - po prostu wyszukujemy opcji na wzór czyszczenia rejestru.

Jednak, na moje, to echo to wynik tego, że połączenie internetowe jest zakłócane programami, które obciążają sieć - może ktoś z Was jakieś pliki ściąga/wysyła, i/lub: echo powstaje przez wynik tego, że druga osoba “ma Cię” na głośnikach i nie używa słuchawek - najlepiej, by każdy z Was miał słuchawki, by zapobiec echu.

Myślę, że moja kuzynka ma zwykły mikrofon. Ja też taki miałam, ale teraz używam głośnika, który jest wmontowany w kamerę. Nie chciałam słuchawek, bo znajomi je mają i kiedy się “wiercą” to często też są kłopoty z dźwiękiem. Czy mikrofon z kamery jest zły. Co do oczyszcenia kompa to już wysłałam jej maila w tej sprawie. Czy to prawda, że przy starym windowsie nie można odbierać video. Czy jest na to jakiś sposób.

Złączono Posta : 02.05.2006 (Wto) 19:49

Acha, jeszcze jedno. W czasie trwania rozmowy nie korzystamy z żadnych programów, bo wiem, że to zakłóca odbiór.

Mikrofon obojętnie jaki, oby sprawny. Sprawdź, czy nie ma echa, jak dasz słuchawki a głośniki sciszysz. I druga osoba też. Bo to jest najbardziej prawdopodobne rozwiązanie. A im głośniki głośniej ustawione, tym większe echo.

Można… Sprawdź tylko, jaki komunikator jakie systemy obsługuje.

A Skype w wersji 1.x, z tego co mi wiadomo już od dawna nie obsługuje systemów starszych od Win 2000. Nie mówiąc już o 2.0, który działa wyłącznie na 2000 i wyżej.

Boczi, a jak sprawdzić ten komunikator. Program z tego co wiem to zarówno ja jak i moja kuzynka ściągałyśmy z onetu (skype 2.0).

Próbowałam wpinać słuchawki, ale jak ściszam głośniki to słabo słyszę w słuchawkach. Jest wtedy trochę lepsza jakość, ale słaba słyszalność. Nie wiem jak można wyciszyć same głośniki. Wybacz, że tak Cię męczę.

Ja wiem, że Skype 2.0 nie działa na Windows 98. Może się jednak mylę, ale nie wydaje mi się. Sprawdź dokładnie, jaki koleżanka ma system (prawy klawisz myszy na Mój komputer -> Właściwości).

Co do głośności słuchawek to pogrzeb w systemie w ustawieniach dźwięki w Panelu Sterowania - daj suwaki na max. etc.

Wiem z pewnością, że ma 98. Przyzwyczaiła się do niego i uważa, że XP jest gorszy i mniej czytelny. Myślę, że boi się zmian. Jednak słyszymy się. Ja ją słyszę czasami nieźle. Czasami jej głos się urywa. Kiedy ja mówię to słyszę siebie dwa razy. później jest cisza. Znów słyszę siebie i dopiero jej odpowiedź. To jest koszmar nie rozmowa. Czy kuzynka powinna zainstalować jakąś starszą wersję skypa. Kupiłam kamerę tylko ze względu na nią, bo rzadko się widujemy (raz na sto lat). Kiedy próbowała mnie zobaczyć i weszła w funkcje video to ponoć otrzymała informację, że Windows 98 nie posiada takiej możliwości. Czyli to cud, że możemy się słyszeć. Może wreszcie przekonam ją do XP. Twierdzi, że jej brat ma XP i że interfejs jest bardzo nieczytelny. Myślę, że on ma źle ustawione opcje monitora. Grzebałam w systemie i faktycznie jest tam dużo możliwości. Nie wiem czy dopasowywać dźwięk w opcjach Logitechu czy w ogólnych, ale poeksperymentuję.

XP można dostosować - jego wygląd, itd. W moim odczuciu różnicy się nie odczuwa.

Że wideokonferencje w Skype nie działają na 98 - to możliwe. W ogóle dziwne, że działa. :slight_smile: Proponuję sprawdzić, jak jest na innym programie, np. Eyeball Chat (nie używałem).

Swego czasu miałem przypadek, że gdy rozmawiałem ze znajomym, nie było ich słychać, sygnał zanikał - prawdopodobnie przez słaby mikrofon. Sprawdźcie jeszcze ten sprzęt. Może mikrofon sprawdzić u znajomego, podłączyć inny. Metody prób i błędów.

… mam problemy dźwiękirm w Skype. Mam mikrofon logitecha i myślę, że to

wina tego mikrofonu. On włącza się tylko jak mam przekaz wideo. Gdy mam

audio to jest wszystko ok. A na wideo słychac często jakieś gwizdanie, albo szum.

Może jednak to mikrofon logitecha jest winny?

Cuda się zdarzają. Dzięki za cierpliwość. Jutro sprawdzę. Dziś już mózg mi słabo działa. Dzięki za tak szybkie odpowiedzi. A swoja drogą Boczi czy ty w ogóle nie sypiasz. Jestem nocnym markiem, ale mam ponoć niedotlenienie mózgu. Właśnie dlatego o tej godzinie nie mogę na nim polegać. Jutro dokładnie przeanalizuję Twoją odpowiedź i poszukam tego programu o którym pisałeś. Dobrej nocy życzę. Mam nadzieje, że będę jeszcze mogła liczyć na Twoją pomoc.