Jak poprawić jakość obrazu w Sony Vegas 9?

Witam ponownie chciałabym się spytać o Sony Vegas… bo mam taki problem że program podobno bardzo rewelacyjny w tworzeniu videoclipów, po zapisaniu pliku na dysku trwardym komputera lub jak kto woli po wyexportowaniu :-o wszystko jest okay ale jakość filmu zapisanego jest poprostu beznadziejna :twisted: Chciałabym się spytać w jaki sposób ja mam w Sony Vegas 9 grafikę poprawić?

Proszę o pomoc ![-o<

Jak dokonujesz paru konwersji to nic dziwnego. Do tego często vegas może ci sę zaciąć jak importujesz do niego taki materiał.

To co dorzucasz na timeline powinno być nieskompresowane wcale!! albo użyty kodek bezstatny np Lagarith lub Huffyuv

Dzięki za odpowiedz :smiley:

Wcale nie dokonuje wielu konwesji ale nieskompersowane mówisz :roll: czy jak użyje ten kodeku to wtedy vegas przestanie mydlić mi obraz? Już ściągam :wink:

A co byś powiedział o obrazie jpg? bo też mi go mydli #-o

Zapraszam na amv.com.pl - tam są ludzie bardziej kompetentni ode mnie.

Co masz na myśli mydli? Chodzi ci o podgląd klipu? Przecież domyślnie jest ustawiona na jakość dobrą i niską rozdzielczość. Przy ustawieniach klipu możesz je regulować ale wtedy potrzeba silnego komputera do nakładania w czasie rzeczywistym efektów.

Zajrzę na stronę :lol:

Mydli mam na myśli że brak jest ostrości w obrazie :o wiem że na podglądzie jakość może być beznadziejna ale zamazany vid mi wychodzi już po zapisaniu pliku na dysk w całości i jakość jest dużo gorsza niż ta która była nim połączyłam clipy ze sobą w videoclip :