Jak poprawić jakość zdjęcia?


(Daniellasek) #1

Otóż kiedyś robiłem zdjęcia telefonem komórkowym (1.3Megapixela) i wiadomo jak to wychodzi, teraz chciałbym jakoś t6o przynajmniej trochę poprawić czy jest taka możliwość ?


(matfeusz) #2

Oczywiście że jest... możesz poprawić jakość przy pomocy zwykłych programów do grafiki np. Microsoft Office Picture Manager czy Nero PhotoSnap lub edytować zdjęcia w profesjonalnych programach (a zarazem drogich) np. Photoshop.


(Wiktor Lewandowski) #3

Moim zdaniem pokombinuj coś w photoshopie 2 napewno pomoze


(Igor P) #4

Kabelek zgrywqasz zdjęceie z koma na kompa i obrabiasz programem takim jak tu wymieniali

Wersje TRIAL jak nie chcesz piracić


(DobryLuk) #5

Zawsze jest alternatywa. Dla FotoSzopy jest np. darmowy GIMP.

Wejdź w menu Warstwa > Kolory... i tu pobaw się dostępnymi opcjami.

Aby wyostrzyć zdjęcie wejdź w Filtry > Uwydatnianie > Wyostrzenie (bądź Wzmocnienie).


(Arcin11) #6

Nie no nie moge 2 ? mam nadzieje ,że to pomyłka.

Tak efekty marne są co prawda czasami nawet się nie opłaca tego ruszać bo wygłąda jeszcze gorzej więc rewelacji się nie spodziewaj ,że z rozmazanego zdjęcia zrobisz nie wiadomo co.

Nie taki zły nawet dobry jak na komórke.


(DobryLuk) #7

Prawdopodobnie autorowi chodziło o CS2

Ruszać się zawsze opłaca, bo odpowiednie ustawienie poziomów czy krzywej kolorów w większości przypadków potrafi (choć w minimalnym stopniu) wyleczyć fotografię. Inna sprawa, że z kiepskiego zdjęcia nie zrobisz materiału do National Geographic. Jednak obstaję, że popróbować warto.

No to już pojęcie względne, bo w Korei, Japonii od dawna standardem jest aparat w telefonie o rozdzielczości 10 Mega Pikseli. :wink:


(Pc108) #8

Do takiej obróbki najlepszy będzie program PICASA


(Arcin11) #9

Prawdopodobnie właśnie :x znam takie przypadki co do poprawy jakości w PS ,że całość wyglądała jeszcze gorzej więc nie zawsze opłaca się bawić choć zazwyczaj coś to zmienia.Co do aparatu w komórce no może i pojęcie względne ale trzeba patrzeć na nasze realia w Japonii to mają wszystko co najnowsze a u nas na co fundusz pozwala.