Jak poprawić siłę zasięgu w telefonie?

Witam!

Sytuacja ma się tak ,w moim domu są dwa miejsca ,w których telefon ma zasięg (2-3 kreski).Pokój brata i ojca.Reszta to tylko na półce dopóki się nie zbliżę ,zazwyczaj tylko alarmowe lub brak zasięgu sieci.Denerwuje mnie to.Mogę coś z tym zrobić? Gdy wyjdę z domu ,na podwórzu zasięg mam pełny.Mój operator Play.Era działa tak samo - słaby zasięg.Te niby wzmacniacze GSM (naklejki) ,nic nie dają więc trzymam się od tego z daleka.Antena na dach? Odpada. 2-3 tys. to lekka przesada.Sam nie wiem co robić. Liczę na jakieś wskazówki. Dozwolona jest zmiana telefonu lub operatora byleby jakość zasięgu była bdb. :wink:

PS.Aktualnie używam samych SE tzn. K850i ,W850i ,K750i ,K770i ,K800i ,K660i oraz W595s.

Pozdrawiam!

wiciu95

Jest na to rada…dzwoniłeś do BOK…co mówili?? jest na to jeszcze jedna rada ze wzmacniaczem ale odpowiedziałem juz na to pytanie w innym temacie… wzmacniacz-gsm-dziala-t395559.html

I co mi powiedzą? Tylko siedzisz na słuchawce i czekasz ,zasmarkane biuro obsługi klienta…

Powiem Ci coś ,mieszkam na zadu*iu ,ciężko z zasięgiem mimo tego na zewnątrz nie ma problemu?

Rozważam zmianę fona lub operatora ,tylko jeszcze nie wiem na co/jaki.

oj technicy mogą dużo…np zwiekszyć moc nadajnika na terenie gdzie znajdujesz się…u mnie jak było ECHO w słuchawce zadzwoniłem do BOK ERY i 2 dni później zadzwonił do mnie Pan technik który poinformował mnie że problem został rozwiązany…więc chyba jednak oni sporo mogą… Problem tylko w tym żeby konsultant który odbierze telefon skierował tą sprawę do techników …najlepiej samemu powiedzieć że chciałbyś zgłosić tą sprawę do techników ona wtedy to zgłoszenie przyjmie…

Mówisz?

Kurcze swoją drogą dziwne ,na zewnątrz jest ok ,a w domu lipa.

Sam nie wiem od czego to zależy ,przydałby się nadajnik na podwórku. :smiley:

Trzeba coś płacić za połączenie?

A zmiana fona ,operatora nic nie da? Jakaś tania alternatywa typu dodatkowa antena itp.?

kup najtańsze startery innych sieci orange czy plusgsm albo może ktoś ze znajomych ma i sprawdz w domu jaka jest moc sygnału. Jeżeli telefon posiada zakres UMTS (3G) wyłączyć pozostawiając gsm. Od tela też zależy któtkie telefony i w dodatku "z klapką " posiadają zazwyczaj bardzo któtką antene co skutkuje zazyczaj bardzo słabym odbiorem sygnału.

jeśli masz play to wybierz ręcznie nadajnik plusa :slight_smile:

jeśli to nie poskutkuje to radzę kupić starter Orange i sparwdzić czy zasięg u nich jest lepszy.

nawiasem pierwszy raz się spotkalem, że nie ma zasiegu ery, sam używam i nawet w górach mi nie zanikał, a nawet w dzikich lasach :slight_smile:

Pozdrawiam

Tylko jak wyjdę na podwórze to mam full. :confused:

O Orange nawet mi nie wspominaj ,tylko alarmowe.Mam 2 miejsca w domu gdzie jest zasięg (przy oknie) reszta “brak zasięgu sieci”.

Dlaczego tak się dzieje w każdych telefonach i na kartach różnych operatorów?