Jak poprawić siłę zasięgu w telefonie?


(Wiciurox) #1

Witam!

Sytuacja ma się tak ,w moim domu są dwa miejsca ,w których telefon ma zasięg (2-3 kreski).Pokój brata i ojca.Reszta to tylko na półce dopóki się nie zbliżę ,zazwyczaj tylko alarmowe lub brak zasięgu sieci.Denerwuje mnie to.Mogę coś z tym zrobić? Gdy wyjdę z domu ,na podwórzu zasięg mam pełny.Mój operator Play.Era działa tak samo - słaby zasięg.Te niby wzmacniacze GSM (naklejki) ,nic nie dają więc trzymam się od tego z daleka.Antena na dach? Odpada. 2-3 tys. to lekka przesada.Sam nie wiem co robić. Liczę na jakieś wskazówki. Dozwolona jest zmiana telefonu lub operatora byleby jakość zasięgu była bdb. :wink:

PS.Aktualnie używam samych SE tzn. K850i ,W850i ,K750i ,K770i ,K800i ,K660i oraz W595s.

Pozdrawiam!

wiciu95


(system) #2

Jest na to rada...dzwoniłeś do BOK...co mówili?? jest na to jeszcze jedna rada ze wzmacniaczem ale odpowiedziałem juz na to pytanie w innym temacie... wzmacniacz-gsm-dziala-t395559.html


(Wiciurox) #3

I co mi powiedzą? Tylko siedzisz na słuchawce i czekasz ,zasmarkane biuro obsługi klienta...

Powiem Ci coś ,mieszkam na zadu*iu ,ciężko z zasięgiem mimo tego na zewnątrz nie ma problemu?

Rozważam zmianę fona lub operatora ,tylko jeszcze nie wiem na co/jaki.


(system) #4

oj technicy mogą dużo...np zwiekszyć moc nadajnika na terenie gdzie znajdujesz się...u mnie jak było ECHO w słuchawce zadzwoniłem do BOK ERY i 2 dni później zadzwonił do mnie Pan technik który poinformował mnie że problem został rozwiązany...więc chyba jednak oni sporo mogą... Problem tylko w tym żeby konsultant który odbierze telefon skierował tą sprawę do techników ...najlepiej samemu powiedzieć że chciałbyś zgłosić tą sprawę do techników ona wtedy to zgłoszenie przyjmie...


(Wiciurox) #5

Mówisz?

Kurcze swoją drogą dziwne ,na zewnątrz jest ok ,a w domu lipa.

Sam nie wiem od czego to zależy ,przydałby się nadajnik na podwórku. :smiley:

Trzeba coś płacić za połączenie?

A zmiana fona ,operatora nic nie da? Jakaś tania alternatywa typu dodatkowa antena itp.?


(Zbych ) #6

kup najtańsze startery innych sieci orange czy plusgsm albo może ktoś ze znajomych ma i sprawdz w domu jaka jest moc sygnału. Jeżeli telefon posiada zakres UMTS (3G) wyłączyć pozostawiając gsm. Od tela też zależy któtkie telefony i w dodatku "z klapką " posiadają zazwyczaj bardzo któtką antene co skutkuje zazyczaj bardzo słabym odbiorem sygnału.


(system) #7

jeśli masz play to wybierz ręcznie nadajnik plusa :slight_smile:

jeśli to nie poskutkuje to radzę kupić starter Orange i sparwdzić czy zasięg u nich jest lepszy.

nawiasem pierwszy raz się spotkalem, że nie ma zasiegu ery, sam używam i nawet w górach mi nie zanikał, a nawet w dzikich lasach :slight_smile:

Pozdrawiam


(Wiciurox) #8

Tylko jak wyjdę na podwórze to mam full. :confused:

O Orange nawet mi nie wspominaj ,tylko alarmowe.Mam 2 miejsca w domu gdzie jest zasięg (przy oknie) reszta "brak zasięgu sieci".

Dlaczego tak się dzieje w każdych telefonach i na kartach różnych operatorów?