Jak poprawić stabilność połączenia i zwiększyć zasięg Wi-FI?

Zaznaczam od  razu że  nie  mam wiedzy dlaczego tak a  nie  inaczej  została zrobiona  ta  sieć. Nie mam jak narazie wglądu w  panele  konfiguracyje  urządzeń. 

Budynek 4 kondygnacyjny.

Do budynku doprowadzony jest internet przez  netię i jako modem działa  ich netiowski netiaspot który umiejscowiony jest na 1piętrze budynku. 

Do portów  LAN w Netiaspocie kablowo podpiete  są  kamery IP wewnętrznego monitoringu umiejscowione na każdej z  4  kondygnacji.

Przez Wi-Fi Netiaspotu udostępniany jest internet na pietrze  1

Przez Wi-Fi za  pomocą 2 routerów  TP-Link WRT-841N ( jeszce  ich nie  namierzyłem gdzie  właściwie  stoją ) w trybie Wi-fi repeatera udostępniany jest internet na piętro 2 i parter budynku bo Netiaspot nie ma  tam zasięgu

Problem z  połączeniem mocno odczuwalny jest  na pietrze  2 przy korzystaniu z  wi-fi rozgłaszanei przez Tp-Linka  - niemozność  podłączenia, brak zasięgu etc etc (połączenia do wi-fi   Netiaspotu piętrze 1 w tym czasie  hula  aż  miło)

Moj pomysł jest taki żeby odpiąc  kamerę  monitoringu od portu Lan Netispotu na  piętrze 2  a w jej miejsce  kablem podłączyć jeden z  routerów  TP-Link  który  dostałby na sztywno adres ip z  netiaspotu i normalnie  rozsyłałby sygnał wi-fi. Aby nie  tracić  podglądu z  tej kamery podpiąc  ją  do portu Lan TP-Linka.  

Pytania:

  • czy  pomysł z  podłączeniem kablem  Tp-Linka   ma sens w kontekście  polepszenia stabilności jak i zsiegu wi-fi 

-czy  odpięcie tej kamery IP od Netiaspotu i podpięcie  jej pod Tp- Linka nie spowoduje  niemożność zalogowania się  do niej z internetu? Może  ktoś  ma sugestie  jak  by to skonfigurować? Normalnie  jest  prosto IP zewnętrzne plus port i wszstko śmiga  - tu szło by to chyba  tak że  IP zewnętrze plus  przekierowanie  portu na ip wewnętrzne  do Tp-Linka w nim przekierowanie portu na ip wew do kamery ?