Jak poprawić szybkość startowania Visty?

tu może nie chodzi o rozdzielczość ale parametry kompa, w tym przypadku przyznaje wam racje ale mozna spróbowac, czy defragmentowałeś rejestr ?

rejestr? nie, tylko dyski. A jak się rejestr defragmentuje?

Wise Registry Cleaner ma taką opcję, możesz spróbować jednak nie spodziewaj się 100% wzrostu wydajności po tym.

wykonałam skan tym programem, ale co dalej? Jest po angielsku, nie wiem co tam trzeba zrobić, bym sobie rejestru nie uszkodziła.

Program-> settings-> default language -> rozwiń listę i wybierz Polish (nie polski).

Wybierz po tym opcję “Defrag Registry” -> Analyse Registry-> trochę popracuje-> następnie opcja Defrag registry-> znowu trochę popracuje, po tym wyskoczy monit o restart, przed wszystkim zrób punkt przywracania systemu.

No jak na razie nie ma nic a nic poprawy, system ładuje się o wiele dłużej :frowning:

Nie zgodzę się z tym. Windows 7 zacinał mi się co parę minut, wywaliłam po 2 tygodniach. Vista jest o niebo lepsza. Więcej osób tak powie chociażby Ci, co używają równolegle i Linuksa i Vistę. Radzę poczytać blog Pangrysa.

Piotrek, przesadzasz troszkę, Vista to dobry system, w moim wypadku SP2 zwolnił jego pracę dlatego się go pozbyłem i do przesiadki na 7 działałem na Vista SP1. :wink:

Karolina, żeby już więcej nie mieszać, jeżeli masz punkt przywracania utworzony przed “naszym” namieszaniem w Twoim systemie to proponuję z niego skorzystać. Stara prawda mówiąca “poprawiając coś co działa dobrze zepsujesz to” znalazła odzwierciedlenie w Twoim przypadku. Niestety. :expressionless:

Tylko o który punkt przywracania chodzi? Tyle już ich było lącznie z tymi różnymi programami, że się już w tym pogubiłam. Na razie komp chodzi bez zmian (ani lepiej, ani gorzej), więc chyba tak to zostawię. W czerwcu i tak będzie porządny format, zatem już trudno. Ale dziękuję Ci za te wszystkie porady (obojętnie z jakim skutkiem) :slight_smile: