Jak poprawić szybkość startowania Visty?

Posiada Vistę HP SP2. Wykonałam już chyba wszystkie możliwe porady i triki z tego forum, jak i innych miejsc internetu, wyłączyłam niepotrzebne usługi, odinstalowałam zbędne oprogramowanie, zrobiłam defragmentację, wyczyściłam różne śmieci Ccleanerem, włączyłam opcję korzystania z 2 a nie 1 rdzenia procesora, a mimo to Vista dalej startuje w ponad minutę na moim komputerze. Co jeszcze mogę zrobić, by tak wolno się nie uruchamiała?

Akurat to jest mit i nie przyspieszy startu, w zasadzie nie ma żadnego wpływu na start systemu :wink: .

Ile masz RAM’u, problem może leżeć po stronie sterowników, które mogą ale nie muszą zwalniać start systemu, jeżeli mówisz że już “wszystko” zrobiłaś to wydaj mi się że musisz się przyzwyczaić. Czy wyłączyłaś usługę ReadyBoost ??

Usługi ReadyBoost chyba w ogóle nie mam włączonej, bo czasem pendrive się o to pluje i nie ma tego. Mam 4 Gb RAMu. Sterowniki mam na Acera 5737Z Aspire, ale tylko webcam, touchpad, broadcom gigabit, launchmanager i realtek. Nic więcej. Poza tym tylko lekkie dla ramu oprogramowanie. Żadnych kobył typu gg 10 czy Nero.

Bardziej chodzi mi o to czy wyłączyłaś tę usługę całkowicie, jeżeli tak to włącz ją, nie używaj, jednak niech startuje razem z systemem automatycznie, okazało się ze przy wyłączonej system startował wolniej i to sporo. czego używasz do zapewnienia sobie bezpieczeństwa w sieci? Jak już będziemy mieli te odpowiedzi to pomyślimy dalej, mam kilka pomysłów ale o tym po Twojej odpowiedzi :wink: .

tego nie wiem, czy jest włączona, nawet nie wiem gdzie i jak to sprawdzić i ew. włączyć? Jako antywirusa używam CIS (czyt. Comodo Internet Security).

Wydaje mi się, że to nie jest wcale zły wynik

trochę Google i chyba mi się udało. Zobacz:

85315258.jpg

Tylko czy to coś poprawi, to dopiero zobaczę przy następnym uruchomieniu. A jakie masz jeszcze propozycje?

Najpierw pozbądź się tego syfa !!

nic mi ten link nie dał, nie wiem co tym unlockerem zrobić trzeba. Pokazuje tylko okno z folderami. Spróbowałam RevoUninstallerem go usunęłam :slight_smile:

Ten link był bardziej w celu edukacyjnym, proponuję wykonać pełny skan przy pomocy Dr.Web CureIt.

zresetowałam kompa, ale nic to nie zmieniło włączenie readyboost. Ale ten skaner trzeba instalować? Nie chciałabym już tyle mieszać w tym systemie. Poszukam może online skanera dr web.

To jest skaner, którego nie trzeba instalować, wystarczy uruchomić, zatrzymać szybkie skanowanie, które się rozpocznie i wykonać pełne, może długo trwać.

Właśnie przeczytałam to w komentarzach do tego programu. Dzięki, to go już ściągam i zrobię skan. A wydawało się że CIS nie przepuści jakiegoś paskudztwa. Wracając do uruchomienia Visty, da się coś jeszcze zrobić? wspominałeś o jakiś propozycjach…

W usługach wyłącz zintegrowaną zaporę i Defender, z comodo odinstaluj AV i doinstaluj Microsoft security essentials, będzie lepszy.

następnie pobierz ten program Ncleaner, nie chodzi mi o czyszczenie systemu przez ten program, tylko o jego zakładkę “Tweak”, wejdziesz w nią i zaptaszkuj pozycje jakie masz na zrzutach:

ncleaner1.th.jpg

na dole jest niewidoczna jedna opcja, też jej postaw “ptaszka”, jak już pozahaczasz wszystkie opcje kliknij Apply i potwierdź przez YES monit o restart, który się wykona automatycznie.

Następnie przejdź do drugiej zakładki i zahacz opcje z rzutów:

ncleaner2.th.jpg

ncleaner3.th.jpg

Ta sama procedura z restartem, możliwe że nie wszystkie opcje zostaną od razu wyłączone, po restartach posprawdzaj i uzupełnij braki, aż będzie tak jak na zrzucie. zrób kilka restartów i zobacz czy coś pomogło.

ciężko mi cokolwiek ściągać bo mam prędkość Internetu 3,9 kb

Dodane 26.03.2010 (Pt) 19:58

No więc po wykonaniu tych wszystkich porad komputer chodzi…jeszcze wolniej. System otwiera się do 2 minut i w ogóle chodzi bardzo niepłynnie, niestabilnie. Tak więc chyba jeszcze bardziej pogorszyłam sobie sytuację. Wszystkie okna, paski otwiera się w spowolnionym tempie. Dr web nie znalazł żadnego wirusa.

:expressionless: Kurde, miałem w ten sposób zoptymalizowaną Vistę na 2GB Ram i startowała +/- 45 sek, chodziła jak przeciąg, wykonaj kilka restartów, możliwe że Superprefetch jeszcze nie “poukładał” się na nowo, wprowadziłaś sporo zmian, system musi się do nich dopasować, jeżeli stwierdzisz że jest bez zmian lub gorzej odwróć zmiany, można to łatwo zrobić, dodatkowo jeżeli masz czas to możesz selektywnie wyłączać opcje w Ncleaner, powinnaś dojść do winowajcy zwolnienia.

Ale tego śmiecia musisz się pozbyć: RelevantKnowledge

Nie chciałem Ci narobić kłopotu!!

Dobrze, postaram się jakoś to odwrócić. Nie obwiniam Cię :slight_smile: Tego knowledge już się dawno pozbyłam.

może to nie pomoże do samego rozruchu, ale będzie szybszy podczas pracy, należy zmniejszyć rozdzielczość oraz ilość kolorów.

:expressionless:

Przy parametrach komputera z tematu jest to absolutnie zbędne.

też tak myślę, bo rozdzielczość mam dobrą.