Jak poprawić wynik klasyfikacyjny

(189mike189) #1

Witam

Mam taki problem otóż:

Wczoraj grzebałem w moim systemie i zauważyłem coś takiego, "Indeks wydajności systemu Windows". Dowiedziałem się że wychodzi w nim wynik wydajności mojego laptopa. I wyszedł mi wynik tylko 3,6. Czyli moj komputer nie wykorzystuje się w pełni. Pomóźcie! !!

Najgorsze wyniki mam w Grafice(3,7)(a i przedmiotem klasyfikacji do tej grafiki jest wydajność pulpitu dla interfejsu Windows Aero) i jeszcze gorszy wynik w grafice w grach(3,6)(i tu chodzi o 3D). Jak się nię będzie dalo wszystkiego poprawić to chociaż te 2 rzeczy.

Jak komuś to pomoże to mam

Acer Aspire 5930

Procesor Intel Core 2 Duo 2.0 GHz

karta graficzna Intel

3 GB RAM

No to prosiłbym o pomoc i z góry thx

(Semtex) #2

Bardzo proszę :slight_smile:

Tylko nie jestem pewien czy to cokolwiek zmieni oprócz wartości wyświetlanej na wyższą?Powodzenia.

(Hitm3n) #3

Samo zmienienie wartości w Indeksie wydajności nic nie da. Trzeba wymienić/ulepszyć komponent odpowiedzialny za najniższą ocenę. W Twoim wypadku jest to karta graficzna, co utrudnia sprawę, gdyż jest to laptop, a w nim wymiana/włożenie nowej jest praktycznie nierealna.

(niezDarek) #4

można także podkręcić ową kartę graficzną :stuck_out_tongue:

(Breitner) #5

A co ja mam powiedzieć, jak jeden element tak znacząco odbiega od reszty.

indekswydajnoci.th.jpg

(niezDarek) #6

jeśli chodzi o poprawę wyniku dysku twardego to zdefradmentuj partycje na nim szczególnie systemową

(Breitner) #7

Dysk jest świeżo po defragmentacji, obawiam się, że nawet pofragmentowany będzie miał taki wynik. Trochę mnie to denerwuje bo mam mocnego kompa a jedynie dysk mi psuje cały wynik, a nie chodzi mi o to by w jakiś "magiczny" sposób zmienić ten wynik.

(189mike189) #8

no właśnie ową kartę graficzną chciałbym podkręcić. tylko jak to zrobić???

-- Dodane 10.06.2009 (Śr) 18:49 --

a i chciałbym powiedzieć że wolałbym oczywiście jeśli możecie żeby te rozwiązania nie wiązały się z kupnem czegoś lepszego (karty graficznej np.) tylko z podkręceniem niektórych rzeczy bo widzicie ja po prostu w pełni nie korzystam z tych parametrów a chciałbym 8)

(Breitner) #9

To nie ma szans, zobacz u mnie, komp na standardowych ustawieniach.

(189mike189) #10

no ale przecież Devil33 nawet pisał że można kartę graficzną podkręcic a ja o tym słyszałem to niech mi ktoś powie jak to zrobić i będzie dobrze :-o . Np niektóre funkcje się wyłącza i lepiej działa

(Hitm3n) #11

Mike189 - podkręcić jak podkręcić, Ty teraz piszesz o ustawieniach graficznych samego systemu (thems'y itp itd). Podkręcanie to zupełnie co innego i nie zawsze się opłaca, szczególnie w laptopach, gdzie często gęsto karty są zintegrowane, a wnioskując z tego co napisałeś (Intel) masz kartę zintegrowaną, więc z kręcenia nici niestety, bo nie spotkałem się jeszcze z takim ewenementem.

(189mike189) #12

no to dzięki wszystkinm za pomoc i będe powoli zamykał wątek