Jak poprawnie mam skonfigurować pocztę dla gmail w outlook 2013 by nie wymagał hasła?

Cześć, robię wszystko według poradnika http://www.download.net.pl/jak-skonfigurowac-poczte-gmail-w-outlooku-przez-imap/n/2453/ pierwszy lepszy z google ale mam problem bo gdy robię identycznie to zamiast wykonania testu i zakończenia kreatora pojawia się monit o hasło. Wpisuję je zapamiętuje i dalej t osamo. Zmieniałem różne ustawienia poczty ale nie doszedłem dlaczego tak się dzieje. Czy ktoś może pomóc w poprawnym skonfigurowaniu poczty?

@Nivez: nie korzystaj z kreatora, tylko ustaw wszystko ręcznie. W polu “Nazwa użytkownika” podaj nazwę konta, bez @gmail.com

Upewnij się że masz prawidłowo wpisane numery portów serwera oraz  wybrane typy szyfrowania. Jeśli problem nadal będzie występował, wróć do ustawień konta google i upewnij się, że tam masz wszystko poustawiane tak jak pokazano.

 

@ abbadzesi123 - dziwne że tylko dysk ci się spalił …

@Veers Ustawiłem właśnie ręcznie. Tak jak napisałeś nazwa bez gmail.com jak i z gmail.com, numery portów na pewno sa wpisane poprawnie( 993 i 587)nazwa użytkownika i hasło także, kopiuj wklej. W google ustawiłem właczenie imap. Imap dla google  imap.googlemail.com smtp.googlemail.com. Serwer wychodzacy smtp wymaga uwierzytelnienia zaznaczyłem.  Nie wiem co jeszcze mogę zmienić.

Może masz włączoną na gmailu weryfikację dwuetapową hasła? Jeśli tak, to potrzebujesz indywidualnego hasła do Outlooka.

Ja mam ustawione numery portów 587 i 995

@hotari

Nie mam włączonej weryfikacji dwuetapowej hasła.

@tomnatom

Próbowałem z tym co podałeś czyli ustawić 995 niestety nie pomogło, nie działa.

 

Edit: Dałem radę. Trzeba było ustawić w głównym oknie bez hasła i dopiero później zapisać i wpisać i kliknąć ok i śmiga. :mrgreen:

 

 

Nivez możesz mi jakoś prościej wytłumaczyć w jaki sposób dałeś radę?

Pojawia mi się monit o hasło jak Outlook próbuje się połączyć z Imapem googlowym, czyli to samo co u Ciebie.

Oprócz outlooka próbowalem też na Thunderbirdzie i ten sam problem.

Hasło na pewno dobre wpisuje, bo przecież loguje się przy jego pomocy na gmaila :confused: