Jak poprawnie skonfigurować kodeki w programie AVI ReComp?

Witam.

Problem dotyczy edytora AVI ReComp w wersji 1.5.5.

Otóż chciałbym zapytać dlaczego pomimo poprawnego zainstalowania programu wraz z wymaganymi dodatkami, w GUI programu widzę przy kodeku Xvid znaczek N/A proszę zobaczyć: tutaj ?

Z tego co udało mi się ustalić czytając o tym w sieci wynikać to może stąd, iż zainstalowałem to na dysku innym niż systemowy czyli u mnie *C:* , a ja właśnie tę paczkę zainstalowałem na dysku **D:**?

Czy to zatem może być przyczyną, czy może świadczyć o czymś nieprawidłowym i oczywiście co z tym mogę zrobić ?

Być może trzeba go po prostu zreinstalować wraz z dodatkami w tym kodek Xvid na dysk **C:**?

Inna kwestia odnośnie AVI ReComp-a , bo zauważyłem w generowanym wraz z każdym plikiem logu z przebiegu operacji, że przy pozycjach ffdshow i AC3Filter jest opis Undetected (probably not installed). Posiadam kodeki K-Lite Codec Pack v. Full i nie wiem czy nie wynika to z niepoprawnej konfiguracji tych kodeków ?

Proszę mi powiedzieć czy wszystko jest z tym w porządku ?

Prosiłbym także o pomoc w analizie i ponownym skonfigurowaniu tej paczki pod kątem tych dwóch kodeków, gdyż przyznam podczas instalacji mam z tym zawsze trochę problem z uwagi chociażby na dużą ilość i różnorodność tych kodeków i filtrów.

O ile oczywiście to stanowi źródło problemu lub przynajmniej wskazanie z czego wynika ta sytuacja i co na to poradzić ?

Nie wiem czy ffdshow i AC3Filter sączęścią tej paczki K-Lite czy są oddzielnie, ale być może ich brak ma wpływ na nieprawidłowe funkcjonowanie jakichś programów i procesów w systemie ?

:wink:

Kodek Xvid Masz zainstalowany (na zdjęciu jest Status OK - zielone pole). Nie jest odczytana tylko jego wersja - stąd N/A i kolor czerwony.

Najprościej będzie jeśli przekonwertujesz dowolny (nie za duży) plik avi, zmieniając jego parametry (np. rozdzielczość, przepływowość bitów). Jeśli plik wynikowy będzie odtwarzał się poprawnie a jego parametry będą odpowiadały założeniom (odczytasz je za pomocą MediaInfo) to znaczy, że wszystko jest OK.

Tak wiem, że mam ale dlaczego jest przy wersji N/A? Czy powinienem zreinstalować AVI ReComp na dysk *C:* wymagany tutaj chyba, ponieważ teraz mam go na *D:* właśnie ?

Tak się dzieje chyba bo kodek ten domyślnie znajduje się w katalogu %SystemRoot%System32 , a program jest na *D:* , a więc możliwe że to właśnie to jest przyczyną tego ?

Ale nie za duży plik to jaki konkretnie ?

Bo właśnie AVI ReComp ma problem z małymi plikami, z dużymi natomiast śmiga doskonale ?

Nie sądzę żeby to coś dało, tak robię, w szczegółach o których piszesz nic raczej nie zmieniam bo nie jestem aż tak w tym zaawansowany, a pliki wyjściowe nie tylko odtwarzają się poprawnie, ale też zgodnie z definicją są nawet jeszcze lepszej jakości. To chyba jednak zależy jeszcze od indywidualnych i konkretnych zmian w ustawieniach rekompresji ?

MediaInfo tak - posiadam obowiązkowo, i odczytuję te dane (w MediaInfo o tym de facto nic nie ma jak sprawdziłem). Nie ma się co dziwić MediaInfo pokazuje stan faktyczny, w logu z programu zaś są jakieś konkretne ustawienia zaprogramowane w tym programie. To jest chyba różnica ?

Ale ja mam tutaj na myśli log w .txt , który program sam tworzy i tam to właśnie jest napisane.

Mnie tutaj chodzi tylko o to z czego wynika to, że AVI ReComp nie wykrył tych ffdshow i AC3Filter - czy to obiektywnie jest jakiś mankament bo na pewno jest to fakt, czy ten kodek i filter są częścią być może niepoprawnie skonfigurowanej paczki K-Lite , a jeśli nie to czy jednak powinienem je pobrać oddzielnie jako takie lub też w innej jeszcze paczce ?

Słowem czym są te dwa obiekty i czy są niezbędne do działania czegoś w systemie ?

Może powinienem zreinstalować K-Lite i skonfigurować ponownie ?

A może tu jest zupełnie wszystko w porządku, a program ten tylko stwierdził sam fakt że ich nie ma i tyle ? :smiley:

Skoro rekompresja przebiega prawidłowo to wszystko jest OK.

Mankamenty o których piszesz mogą wynikać z niedoskonałości programu.

Osobisne nie korzystam już z AVI ReConp - zamieniłem na XMedia Recode (darmowy).

Tak operacja ta przebiega prawidłowo, a pliki wynikowe też działają prawidłowo, choćby dlatego że nie zmieniam nic na ogół w ich parametrach domyślnych.

Moim zdaniem te mankamenty biorą się jednak albo z niewłaściwej tu konfiguracji kodeków głównych, albo po prostu z faktu że są nie zainstalowane ten kodek i filter ffdshow i AC3Filter , o ile wiem występują zawsze razem do poprawnego odtwarzania formatów multimedialnych (u mnie nawet są pewne opcje w menu kontekstowym kodeków K-Lite ) i są one do zainstalowania czy kongiguracji indywidualnie i niezależnie.

Jeśli potrzeba mogę wrzucić tu te obrazki ?

A możesz napisać lub potwierdzić czy XMedia Recode rekompresuje pliki video raczej małe rozmiarowo ? :wink: