Jak poprawnie skonfigurować livebox 2.0 z innym routerem

(Michal Natalia) #1

Witam tydzień temu stałem się posiadaczem liveboxa 2.0 otóż jak każdy wie sygnał wifi w tym urządzeniu jest tragiczny więc zamieniłem go na inny router ADSL mianowicie na cerberusa p6331-4 wszystko fajnie działało oprócz telefonu, dziś się dowiedziałem że oprócz neostrady została mi też dołączona usługa neofon i telefon nie będzie inaczej działał niz przez podłączenie go do liveboxa. Więc zakupiłem zwykły router cerberusa p6361 o w tym tkwi mój problem ze nie wiem jak to skonfigurować. Na liveboxie mam wifi wyłączone kablem sieciowym podpięty cerberus p6361 i chcę żeby to z nim się łączyły komputery i przez niego ciągły internet.

Jesli ktoś może proszę o łopatologiczne wyjaśnienie jak to zrobić bo aż tak się nie znam na tych zabawkach.

(Agatonster) #2

michal_natalia ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Bor1904) #3

Wyłącz wi-fi w LB.

Wyłącz DHCP (LAN) w cerberusie

Włącz i zabezpiecz wi-fi w cerberusie

Połącz kabelkiem wejscie LAN z LB do wejsia LAN cerberusa

Serfuj

pzdr

(Michal Natalia) #4

a konflikt adresów między lb a cerberusem?

może adres cerberusa zmienić na 192.168.1.101?

i jescze jedno, dlaczego kabel w cerberusie wpiąc do lan a nie do wan?

(roobal) #5

michal_natalia , nowy tytuł również nie odzwierciedla problemu, proszę jeszcze raz poprawić tytuł wątku.

(Michal Natalia) #6

problem już został rozwiązany, ale wystąpiły inne hocki klocki, z routerem w żaden sposób nie może się połączyć drukarka, mianowicie hp p 1102w

(roobal) #7

Jeśli sam rozwiązałeś problem, mógłbyś się nim podzielić? Przyda się innym, gdyby mieli taki sam problem.

Jeśli chcesz rozwiązać nowy problem, proponuję założyć nowy wątek.

Pozdrawiam!

(Piotr Kafera) #8

Nie chcę nic mówić, ale Livebox 2.0 ma bardzo dobry zasięg(przynajmiej u mnie). U mnie na starych murach lb jest umieszczony 3 pomieszczenia od PC(po drodze 2 telewizory, komputer, mikrofalówka i inne). I mam bardrzo dobry zasięg.

(Bor1904) #9

Faktycznie zapomniałem o zmianie adresacji LAN o ile sie pokrywa.

Co do ostatniej wypowiedzi to smiem twierdzić że i stary i nowy LB nie miały tragicznego zasięgu.

Kilka ścian przeważnie nie stanowiło wyzwania.

pozdrawiam