Jak poprawnie skonfigurować livebox 2.0 z innym routerem

Witam tydzień temu stałem się posiadaczem liveboxa 2.0 otóż jak każdy wie sygnał wifi w tym urządzeniu jest tragiczny więc zamieniłem go na inny router ADSL mianowicie na cerberusa p6331-4 wszystko fajnie działało oprócz telefonu, dziś się dowiedziałem że oprócz neostrady została mi też dołączona usługa neofon i telefon nie będzie inaczej działał niz przez podłączenie go do liveboxa. Więc zakupiłem zwykły router cerberusa p6361 o w tym tkwi mój problem ze nie wiem jak to skonfigurować. Na liveboxie mam wifi wyłączone kablem sieciowym podpięty cerberus p6361 i chcę żeby to z nim się łączyły komputery i przez niego ciągły internet.

Jesli ktoś może proszę o łopatologiczne wyjaśnienie jak to zrobić bo aż tak się nie znam na tych zabawkach.

michal_natalia ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Wyłącz wi-fi w LB.

Wyłącz DHCP (LAN) w cerberusie

Włącz i zabezpiecz wi-fi w cerberusie

Połącz kabelkiem wejscie LAN z LB do wejsia LAN cerberusa

Serfuj

pzdr

a konflikt adresów między lb a cerberusem?

może adres cerberusa zmienić na 192.168.1.101?

i jescze jedno, dlaczego kabel w cerberusie wpiąc do lan a nie do wan?

michal_natalia , nowy tytuł również nie odzwierciedla problemu, proszę jeszcze raz poprawić tytuł wątku.

problem już został rozwiązany, ale wystąpiły inne hocki klocki, z routerem w żaden sposób nie może się połączyć drukarka, mianowicie hp p 1102w

Jeśli sam rozwiązałeś problem, mógłbyś się nim podzielić? Przyda się innym, gdyby mieli taki sam problem.

Jeśli chcesz rozwiązać nowy problem, proponuję założyć nowy wątek.

Pozdrawiam!

Nie chcę nic mówić, ale Livebox 2.0 ma bardzo dobry zasięg(przynajmiej u mnie). U mnie na starych murach lb jest umieszczony 3 pomieszczenia od PC(po drodze 2 telewizory, komputer, mikrofalówka i inne). I mam bardrzo dobry zasięg.

Faktycznie zapomniałem o zmianie adresacji LAN o ile sie pokrywa.

Co do ostatniej wypowiedzi to smiem twierdzić że i stary i nowy LB nie miały tragicznego zasięgu.

Kilka ścian przeważnie nie stanowiło wyzwania.

pozdrawiam