Jak poprawnie skonfigurować menu boczne w joomla

Witam

Mam ogromny problem z menu bocznym w joomla 2.5. a mianowicie po zainstalowaniu jakiego kolwiek szablonu na serwer. menu nie działa. Kupiłem program artistel do robienia szablonów i w nim tworzę menu boczne wszystko wygląda tak jak chcę a po wgraniu na serwer nie działa. Próbowałem wszystkich ustawień do pozycjonowania modułu menu np. left right user3 itp wszystkie które odp za menu boczne. Wyświetla mi się tylko lista menu tzn po kolei pozycje menu ale tylko napisy bez efektu menu. Dodam że menu górne działa bez problemu. Gdzie może być błąd. Wgrałem od nowa joomla i dalej to samo. Proszę o pomoc

Zacznij może od podania linku do strony. Dobrze by było aby była tam już wgrany ten szablon z wadliwym szablonem. Tak będzie łatwiej się wypowiedzieć - bez linku to jak wróżenie z fusów.

mój przykład strony http://igorczarnowo.website.pl/index.php/pl/ po lewej mam menu boczne widać jak wygląda. Gdy tworzyłem szablon w artistel to szablon wyglądał jak w galerii zdjęć na pierwszym zdjęciu na mojej stronie. Jak widać jest jasno niebieskie menu boczne. Początkowo myśiałem że to wina artisttela bo miałem wersje demo zakupiłem orginał i dalej to samo. Próbowałem ściągać gotowe templatki z innych stron i też tak się dzieje

Dodane 17.12.2012 (Pn) 22:59

czy jest w stanie ktoś mi pomóc

czarnowocba , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Przyjacielu widziałeś moją stronę będziesz w stanie mi pomóc

Niestety nie bardzo.

Kod strony wygląda w porządku. Nie ma tam jakiś dziwnych błędów czy braków.

Zauważyłem że uzyskany wygląd jest zasługą głównie css którego nazwy klas mają przedrostek art-

Natomiast dla tego bocznego menu nie ma takich klas. Sprawdziłem też plik css i nie widzę reguł które tworzyły by takie niebieskie tła dla linków w menu bocznym. To są jakieś obrazki tak? Czy tylko wypełnienie kolorem z zaokrąglonymi rogami.

Nie znam narzędzia artister i dawno nie pracowałem z joomla, i tak na sucho ciężko stwierdzić co jest nie tak. musiałbym mieć zainstalowaną joomlę i wrzucić twój wygenerowany template żeby zobaczyć co może być nie tak. Niestety mam ograniczony czas na tego typu eksperymenty, więc jeśli potrzebujesz na już poszukaj jakiegoś programistę, jeśli nie możesz mi napisać na priv może do końca tygodnia będę mógł coś powiedzieć. Ale niczego nie obiecuje.