Jak poprawnie skonfigurować ruter Pierlli DRG 125G Netii

Witam!

Pożyczyłem dziś od znajomego ruter: Pierlli DRG 125G Netii podłączyłem wszedłem w ustawienia wpisałem dane do połączenia z internetem.

Internet jest ale działa bardzo powoli czasami potrafi w ogóle nie otworzyć strony internetowej albo muszę czekać trochę czasu aż AQQ połączy mi się z serwerem.

I teraz moje pytanie posiadam usługę w Netii 6Mb/s (łącza TP) i jak mam poprawnie skonfigurować ruter aby wszystko działało mi dobrze a internet osiągał swoje możliwości strony wczytywały się poprawnie bez długiego czekania na komunikat, że nie można otworzyć strony.

Wybierz temat pasujący do Twojej sprawy:

http://www.pomagam.net/

Robert

Więc tak… zadzwoniłem dziś do netii opisałem swój problem i zostałem poinformowany o tym iż mają jakąś większą awarie i technicy przy tym ślęczą już 3 dzień… konsultant powiedział mi żebym zadzwonił jutro w godzinach wieczornych dowiedzieć się jak wygląda dalej dana sytuacja i dopisał tak, że o tym że w razie problemów dalszych ruter zostanie wymieniony przez firmę netia… tylko, że ruter nie jest mój i nie mogę go wymienić nawet jeśli coś tam byłoby w nim uszkodzone i teraz moje pytanie do was: Netia prześle mi bez żadnej opłaty nowy ruter czy ten który mam będę musiał im oddać by dostać nowy?

Mam znajomego który raz miał problemy z ruterem tak że w netii zgłosił to i dostał za darmo nowy bez żadnej zapłaty i oddawania starego.

I zastanawiam się jak będzie wyglądać sytuacja w moim przypadku też dostanę ruter za darmo bez oddania tego (pożyczonego) ?