Jak poprawnie skopresowac pliki winrarem


(Michał1975) #1

Tak jak w temacie,jak poprawnie skompresować pliki winrarem.Prubowałem skopresowac pliki mp3 63mb do 40 mb,po skompresowaniu i tak wychodzi 63mb tylko że w dwóch plikach rar,a ja chcę stworzyć jeden ja to dokonać.


(Keymen3) #2

A nie pomaga po prostu wrzucenie wszystkich plików mp3 do jednego foldera i skompresowanie do odpowiedniego formatu? Prawy przycisk na katalog/utwórz archiwum?


(Danielm86) #3

Pewnie masz ustawione w opcjach kompresji dzielenie pliku. Ustaw automatyczne. Poza tym nie spakujesz mp3. Spróbuj programem WinUHA, który lepiej pakuje niż Winrar.


(Michał1975) #4

pliki mp3 sa w 1 folderze a i tak dzielą sie na 2pliki rar

-- Dodane 20.05.2009 (Śr) 19:39 --

gdzie mogę znalę ustawianie kompersji i dzielenie plików.


(Keymen3) #5

Poszperaj tutaj http://img194.imageshack.us/img194/5738/beztytuuhjs.jpg może jest uaktywniona jakaś opcja z dzieleniem na party kompresowanych plików.


(Michał1975) #6

nic nie pomaga jak dzielił plki,tak dzieli


(Cedar) #7

Plików MP3 zajmujących 63 MB nie skompresujesz RARem do 40 MB bo pliki MP3 są już plikami poddanymi kompresji w trakcie ich kodowania do tego formatu i ewentualne zmniejszenie wielkości po kompresji RAR, będzie najwyżej minimalne.

Zmniejszyć to możesz tylko za pomocą ponownego kodowania tych plików ale to wiąże się z utratą jej jakości.


(Keymen3) #8

To już inna działka. :smiley:


(Cedar) #9

To nie inna działka - wyjaśniłem mu dlaczego niecelowe jest kompresowanie takich plików bo jak sam napisał po kompresji zajmują tyle samo co przed kompresją.


(Keymen3) #10

Rozumiem, ale warto i tak wytłumaczyć problem, jakim jest dzielenie się kompresowanego katalogu na części. To dość dziwny przypadek...


(=VND=) #11

To zdanie mówi chyba wszystko...

Zakład o sześciopak browca, że zaznaczył rozmiar woluminów na 40MB :wink:

@Michał1975

Te spakowane pliki mają odpowiednio 40MB i 23MB, czyż nie?


(Cedar) #12

Prawdopodobnie jest tak jak piszesz - ustawił sobie rozmiar bo myślał, że tym się ustawia całkowitą wielkość archiwum po spakowaniu. Poczekamy jak się odezwie (jeśli się odezwie) i poda więcej szczegółów.


(Keymen3) #13

Bardzo to możliwe... To wyznacza przecież ile będzie miało jedno archiwum, ale nie znaczy, że tyle konkretnie będzie miał katalog po spakowaniu!


(Michał1975) #14

dokładnie zrobiłem tak jak napisał VND I CEDAR


(Keymen3) #15

Niestety w ten sposób nie da się zmniejszyć archiwum, jak słusznie mówił jeden z użytkowników da sie zmniejszyć rozmiar mp-trójek, ale kosztem jakości odtwarzanej muzyki.


(Michał1975) #16

ale w ten sam sposób dzieje się stakze z innymi plikami multimedialnymi i z plikami exe.


(Danielm86) #17

Tu na tym screenie zobacz czy masz ustawione automatyczne w Rozmiar woluminów