Jak poprawnie skopresowac pliki winrarem

Tak jak w temacie,jak poprawnie skompresować pliki winrarem.Prubowałem skopresowac pliki mp3 63mb do 40 mb,po skompresowaniu i tak wychodzi 63mb tylko że w dwóch plikach rar,a ja chcę stworzyć jeden ja to dokonać.

A nie pomaga po prostu wrzucenie wszystkich plików mp3 do jednego foldera i skompresowanie do odpowiedniego formatu? Prawy przycisk na katalog/utwórz archiwum?

Pewnie masz ustawione w opcjach kompresji dzielenie pliku. Ustaw automatyczne. Poza tym nie spakujesz mp3. Spróbuj programem WinUHA, który lepiej pakuje niż Winrar.

pliki mp3 sa w 1 folderze a i tak dzielą sie na 2pliki rar

Dodane 20.05.2009 (Śr) 19:39

gdzie mogę znalę ustawianie kompersji i dzielenie plików.

Poszperaj tutaj http://img194.imageshack.us/img194/5738/beztytuuhjs.jpg może jest uaktywniona jakaś opcja z dzieleniem na party kompresowanych plików.

nic nie pomaga jak dzielił plki,tak dzieli

Plików MP3 zajmujących 63 MB nie skompresujesz RARem do 40 MB bo pliki MP3 są już plikami poddanymi kompresji w trakcie ich kodowania do tego formatu i ewentualne zmniejszenie wielkości po kompresji RAR, będzie najwyżej minimalne.

Zmniejszyć to możesz tylko za pomocą ponownego kodowania tych plików ale to wiąże się z utratą jej jakości.

To już inna działka. :smiley:

To nie inna działka - wyjaśniłem mu dlaczego niecelowe jest kompresowanie takich plików bo jak sam napisał po kompresji zajmują tyle samo co przed kompresją.

Rozumiem, ale warto i tak wytłumaczyć problem, jakim jest dzielenie się kompresowanego katalogu na części. To dość dziwny przypadek…

To zdanie mówi chyba wszystko…

Zakład o sześciopak browca, że zaznaczył rozmiar woluminów na 40MB :wink:

@Michał1975

Te spakowane pliki mają odpowiednio 40MB i 23MB, czyż nie?

Prawdopodobnie jest tak jak piszesz - ustawił sobie rozmiar bo myślał, że tym się ustawia całkowitą wielkość archiwum po spakowaniu. Poczekamy jak się odezwie (jeśli się odezwie) i poda więcej szczegółów.

Bardzo to możliwe… To wyznacza przecież ile będzie miało jedno archiwum, ale nie znaczy, że tyle konkretnie będzie miał katalog po spakowaniu!

dokładnie zrobiłem tak jak napisał VND I CEDAR

Niestety w ten sposób nie da się zmniejszyć archiwum, jak słusznie mówił jeden z użytkowników da sie zmniejszyć rozmiar mp-trójek, ale kosztem jakości odtwarzanej muzyki.

ale w ten sam sposób dzieje się stakze z innymi plikami multimedialnymi i z plikami exe.

Tu na tym screenie zobacz czy masz ustawione automatyczne w Rozmiar woluminów