Jak poprawnie uruchomić router?

Witam

Mam router. Podłączając się do routera przez kabel internet działa. Natomiast w momencie kiedy chce się połączyć z Internetem poprzez wifi, łączy mnie tylko z routerem ale z internetem już nie.

pomocy

Hej,

:arrow: Pierwsze i najważniejsze. Jaki dokładnie to router?

:arrow: Czy skonfigurowałeś w nim udostępnianie internetu drogą radiową (WiFi)?

:arrow: Czy odpowiednie skonfigurowałeś zabezpieczenia sieci? Być może sieć jest zabezpieczona, a Ty próbujesz podłączyć się do niej bez wpisania klucza bądź dodanie adresu MAC karty sieciowej do listy wyjątków.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Router dobrze działał i można z nim się było połączyć. Zresetowałem router i mimo wszystko nadal nie można się z nim połączyć. Wcześniej miałem kłopoty tego typu że na laptopie raz internet był raz go nie było, a na kompie stacjonarnym do którego był podłączony router przez kabel cały czas internet był.

Połącz się przez Wifi z routerem, uruchom na komputerze wiersz poleceń i podaj wyniki poleceń

ipconfig

ipconfig /all

route print

netsh dump

tracert dobreprogramy.pl

No i napisz w końcu jaki masz model routera.

Pozdrawiam!

Hej jestem teraz w innym miejscu i na innym laptopie. Wpisałem ipconfig, ale pojawia się okienko i zaraz znika.

Czy jak wpisujesz to w wiersz poleceń czy w uruchom wpisujesz bo wtedy wyskakuje to na chwile :slight_smile:

Hej,

Jako że jest to urządzenie elektroniczne nie można zakładać, że skoro działał wczoraj, to poprawnie działał będzie i dzisiaj.

A jak wygląda siła sygnału WiFi? Czy laptop mocno jest oddalony od routera?

Czekamy zatem na informacje z tego miejsca pierwotnego.

Czyli najpierw w uruchom wpisujesz cmd, a polecenia wpisujesz już w czarnym okienku. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus