Jak poprawnie ustawić Ryzena 5 2600 do RAM 3200 Mhz?

Przy ustawieniach na auto i XMP 3200 systemy się wywalały po minucie
Delikatnie podkręciłem procesor do 3.9( to jest właściwie jego prędkość w turbo)Napięcie 1.2625.
Na tych ustawieniach skatowałem procesor pod linuxem i wszystko cacy.


Potem na windowsie Prime95 i tez OK. temperatury w stresie 70-75%
Ale OCCT wywala windowsa do czarnego ekranu po 5 minutach i tylko restart guziczkiem pozostaje.
Dalej grzebać przy procesorze, czy OCCT tak ma?

Ciekawe, że pod Prime jest OK, a pod OCCT siada. W końcu to Prime jest bardziej wymagający.

Podbiłbym napięcie na CPU. Masz jeszcze sporo zapasu.

Podbiję do 1.3, zobaczę

Procesor to jedno, a czy memtest przechodzi?

memtest zrobiłem od razu po kupieniu. Nowe kości z 2 tygodnie. ADATA XPG Spectrix D41

Chyba pomogło. Skoczyła temperatura do 90, ale ten procek i tak chodzi przeważnie na 20% mocy, nawet w tym Cyberpunku.

Ale memtest po oc procka i pamięci, a nie po zakupie na domyślnych ustawieniach :wink:

Obciążyłem procka, puściłem memtest, na razie OK;

Ciekawy sposób na obciążanie procka. Ale ja i tak wolę Prime95 (mprime) :slight_smile:

Możesz sobie wpisać dupa :slight_smile:
$ for i in $(seq $(getconf _NPROCESSORS_ONLN)); do yes > /dev/null & done

Ale to pętla jest czy co?

Pętla

To u mnie się nie zapętla :wink: A nie czekaj, coś się robi… zobaczyłem, że temp wskoczyła :smiley:

Zobacz w htop, pętla powinna zadziałać na każdym linuxie

Działa, działa. Na razie 56 stopni. Prime chyba dobijał do 60.

Ja mam boxowe chłodzenie wraith spire

Sprawdzając stabilność, do Prime dorzucałem też Fur(marka). Robi się przyjemnie ciepło wtedy.

Nie wiem czy pasty nie zmienić tej co była. Mam jeszcze trochę arctic MX-4

Oryginalna jest średniej jakości. W dodatku po roku i tak jest do wymiany. Jak Ci się nudzi, to możesz zmienić, gorzej nie będzie.

Średniej jakości?? Po zmianie na MX-4 temperatury spadły od razu o 10-15 stopni.W Idle 29, a mam ustawione wiatraki na “cisza”.