Jak poprawnie usunąć wtyczki Flash Player?

Mam zainstalowany formant Adobe Flash ActiveX i dwie wtyczki Adobe Flash Player i Shockwave Player.

Pytanie jak poprawnie (ręcznie czy poprzez deinstalator a może i jedno i drugie) tak odinstalować wtyczki i chyba też formant flash aby pozostała tylko ta wtyczka Adobe Flash Player ? Chcę odinstalować tylko Shockwave Player , próbowałem już to zrobić ale w ustawieniach przeglądarek (IE 8, Firefox), wciąż widzę nazwę Shockwave. Myślę, że coś jest tutaj niepoprawnie, proszę o jakąś diagnozę tego. A może da się to zrobić dobrze jakimś programem deinstalującym ?

Dodam, że w IE 8 -> Narzędzia -> Zarządzaj dodatkami -> Wszystkie dodatki pod nazwą Shockwave opcja Usuń jest niedostępna, wyszarzona. Czy trzeba najpierw nacisnąć opcję Kopiuj ? W ogóle proszę o kilka słów nt. ręcznego deinstalowania dodatków.

http://download.macromedia.com/get/flas … player.exe Pobierz i uruchom. Dotyczy Flash ActivX i Flash Player. Nie wiem, czy usuwa również Shockwave Player’a. Zresztą wybiórczo można się też posłużyć systemowym: Panel sterowania > Programy i funkcje.

A w Panelu Sterowania (Dodaj/Usuń Programy) patrzyłeś? :slight_smile:

Tak właśnie poprzez Panel sterowania -> Dodaj/Usuń Programy to usunąłem. Ale nie podoba mi się to co tam pozostało - te nazwy po (Shockwave) w menedżerze dodatków. Znaczy w miejscu na Adobe Flash figuruje nazwa Shockwave - nie wiem, może się mylę, a może można i trzeba to jakoś usunąć. A ręcznie jak można to wszystko po flashu pousuwać tzn. co, gdzie, jak.

Bo ja po tej deinstalacji Adobe Flasha i Shockwave Flasha ponownie pobrałem formant Adobe Flash ActiveX z witryny Adobe przez IE 8, natomiast wtyczkę Flash przez Firefoxa bo jakimś dziwnym trafem nie chciało mi się pobrać przez IE.

Są różne programy do tego np. Adobe Flash Uninstaller. Lub inne ale jakie jeszcze można polecić ?

Ale generalnie to jak lepiej to zrobić - ręcznie, czy przez program deinstalacyjny. Bo podobno po deinstalatorze trzeba czasami jeszcze robić poprawki ręczne ?