Jak poprawnie zainstalować sterownik karty sieciowej?

Witam.

Ściągnąłem z Internetu najnowszy sterownik karty sieciowej LAN VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter w paczce .zip.

Ale po rozpakowaniu wyświetlają się takie dwa foldery i nie bardzo wiem, który powinienem wybrać: klik

System mam Win XP 32-bitowy , procesor Intel Pentium 4.

I chcę zapytać bo się na tym nie znam, co oznaczają te liczby x86 i x64 w tym przypadku i który z nich muszę wybrać ?

kakofonix , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Dla systemu 32-bitowego zawsze wybieraj wersje x86. To po pierwsze.

Po drugie, otwórz folder “x86” z tej paczki i pokaż, co w nim jest. Prawdopodobnie będziesz musiał aktualizować (jeśli koniecznie chcesz) sterowniki karty LAN spod Menadżera Urządzeń. To jeden ze sposobów aktualizacji. Czy znasz ten sposób? Jeśli nie, to opis masz niżej. Zakładam też, że pobrałeś prawidłowe sterowniki.

Hej,

Liczby, o których piszesz, oznaczają architektury systemów operacyjnych: x86 to system 32-bitowy, natomiast x64 - system 64-bitowy. Skoro posiadasz Windowsa XP 32-bit, to instalację należy przeprowadzić z folderu x86. Najlepiej wejdź do menadżera urządzeń, z gałęzi Karty sieciowe wybierz kartę, której sterowniki chcesz zaktualizować. Następnie z menu kontekstowego wybierasz Właściwości -> zakładka Sterownik -> Aktualizuj sterownik. Następnie w kreatorze zaznaczasz, by uwzględnił daną lokalizację i w niej podajesz ścieżkę do rozpakowanych sterowników i folderu x86. Później dalej i tyle - sterownik powinien zostać zaktualizowany.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zawartość folderu x86 znajdziesz: tutaj

Sterownik ten polecono mi na innym forum i to bezpośrednio do instalacji aktualizacji nie przez Menedźer urządzeń i bez usuwania poprzedniej wersji.

Czy jednak lepiej jest pobrać poprzez Menedżer urządzeń z Windows Update? Tam jednak sterownik może być już niedostępny.

Potwierdzam to, co pisałem wyżej. Sposób aktualizacji opisał wyżej “Dimatheus”. Jeśli internet poprzez kabel LAN dobrze Ci działa, to aktualizowanie tego sterownika uważam za niepotrzebne, ale… Twoja wola! Jeśli uruchomisz witrynę Windows (Microsoft) Update, to być może w aktualizacjach sprzętowych będzie nowszy sterownik do LAN. Wówczas go pobierz, bo to sposób bezpieczny. Musisz to sam sprawdzić.

Ale tym plikiem instalacyjnym sterownik jest tutaj plik WinSetup.exe?

Hej,

Tak, ten plik inicjuje instalację sterownika. Aczkolwiek można zainstalować go też poprzez menadżer urządzeń - czyli dokładnie tak, jak pisałem w pierwszym poście w tym temacie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok, dzięki instalacja zakończona. Jest nowsza wersja. Ale muszę przyznać, że to była niezwykle szybka i ekspresowa instalacja. Trwała zaledwie kilkanaście sekund ! :biggrin:

Hej,

Zgadza się - instalacja sterowników kart sieciowych należy do jednych z najszybszych instalacji. Pewnie dlatego, że sterowniki są niewielkie, bo i karta nie jest tak uniwersalnym urządzeniem jak karta graficzna czy dźwiękowa.

Pozdrawiam,

Dimatheus