Jak poprawnie zainstalować Windows 7 Pro na Lenovo y510p?


(dre4merOn) #1

Cześć,

Czy mógłby mnie ktoś pokierować jak na obecną chwilę z zaktualizowanym biosem w wersji 3.8 wgrać poprawnie oryginalny obraz Windows 7 Pro x64 w laptopie Lenovo y510p? Pytam bo próbowałem już chyba wszystkie możliwie opcje. Problem w tym ,że bootuje płytę DVD jednak podczas uruchamiania się systemu pojawia się zwykle okienko instalowanie systemu Windows. No i właśnie u mnie się nie pojawia tylko restartuje się laptop. Co robię źle? Męczę się już z tym trzeci dzień jaki i również trzeci dzień szukam jakiejś pomocy po różnych stronach o tematyce Windows. niestety jak na razie bez rezultatu. Dzięki z góry za pomoc.


(Veers) #2

Opcja SecureBoot w BIOSie wyłączona ?


(dre4merOn) #3

Może podam screeny:

 

http://www.imagebam.com/image/bbb096500059551

 

http://www.imagebam.com/image/940253500059579

 

http://www.imagebam.com/image/ea956c500059602

 


(Veers) #4

Dysk na którym instalujesz  Windows 7 jest czysty, czy zawiera pozostałości po oryginalnym systemie ?


(dre4merOn) #5

Właśnie zapomniałem dopisać. Posiada on Windows 10 i jest to ssd ocz trion 150 mbr. W zasadzie chciałem zrobić downgrade z Win 10 na Windows 7. Ale nie mogę sobie z tym poradzić. Próbowałem chyba wszystkiego ewentualnie mimo wszystko robię coś źle.


(ahonen97) #6

Siódemkę zainstaluj na czysto . Wpierw sprawdz czy są sterowniki do 7ki


(dre4merOn) #7

Przepraszam  źle się wyraziłem @Veers  ,  @ahonen97. I sorka, że tak motam jednak chcę właśnie na czysto zainstalować Windows 7 Pro x64. Tylko napisałem wtedy ,że na dysku aktualnie jest Windows 10 nie potrzebnie dodałem, że chce zrobić downgrade. Chcę na czysto tylko nie mogę. Gdy bootuję płytę to za chwilę podczas ładowania się okna instalacji Windows jest tylko tapeta i po chwili laptop się restartuje. Próbowałem chyba wszystko z oryginalnym obrazem pobranym ze strony Microsoft. Z pendrive, z DVD gdzie tam dalej siedzę na nieszczęsnej dziesiątce. Może ktoś ma jakiś pomysł?


(ahonen97) #8
  1. Klikamy przycisk novo(z lewej strony obudowy taki mały guziczek zaraz przy porcie ładowarki)
  2. Przechodzimy do zakładki BOOT a następnie zmieniamy boot mode: Legacy support a w boot priority: UEFI first . 
  3. Następnie w zakładce EXIT zmieniamy tryb kompatybilności z windows 8.1 na windows 7(lub Other os w wypadku na przykład linuxa).
  4. Zapisujemy zmiany po czym gdy komputer uruchomi się ponownie wciskamy kombinacje klawiszy FN+F12.
  5. Wybieramy z bootmenu nasz napęd CD/DVD. Ja koledze instalowałem 7kę na Lenovo G 50-30 tym sposobem i system działa

(dre4merOn) #9

Okej zainstalowałem w końcu 7-kę.  :slight_smile: Miałem źle ustawiony boot priority zamiast UEFI first, Legacy First. Dzięki za pomoc. :slight_smile: