Jak poprawnie zaktualizować Lumię 820

Witam chciałbym się dowiedzieć jak poprawnie można zaktualizować Nokie lumie 820.Pobrałem program Nokia Software Updater bo miałem zamiar przez niego spróbować aktualizować do “Amber” ale kolega mówi,żebym podłączył tylko telefon do PC i wyskoczy komunikat żeby zainstalować zune. Czy wymagana jest też ręczna aktualizacja jakiś programów w telefonie? Proszę o porady bądź sugestie jak poprawnie to wszystko zrobić.

Dzięki Pozdrawiam.

Dla Windows Phone 8 to nie Zune to co kolega Ci poradził miało miejsce za czasów Windows Phone 7.

Lumia 820 ma dostęp do aktualizacji OTA(Over-The-Air) po prostu podłącz się pod WiFi następnie wejdź do Ustawień > Aktualizacja telefonu i sprawdź czy są aktualizacje.

Telefon powinien się zaktualizować do wersji amber pod warunkiem, że Twój operator(mam tu na myśli brand, który jest zainstalowany np plus/orange/t-mobile) ją udostępnił. Problemu nie ma jeżeli posiadasz telefon bez “brandowanego softu” czyli bez dodatków operatora.

Ok dzięki za odp on ma lumie 800 dlatego pewnie wspomniał o tym zune. Aktualizacji z poziomu telefonu jeszcze nie mam chociaż wiem,że w T-mobile już jest i niektóre osoby maja.Jest jeszcze pytanie czy aplikacje systemowe trzeba uaktualniać ręcznie? np info+dodatki czy zrobi się wszytko podczas aktualizacji OTA?

PS.Może nawet nie wiem,że mam już aktualizacje amber ale nie mam tych funkcji które powinny być.

Wersja systemu operacyjnego to 8.0.10328.78

wersja oprogramowania układowego to 3047.0000.1328.3007

10328 to już GDR2.

Żeby mieć wszystkie możliwości wprowadzone w GDR2 i Amber zaktualizuj aplikacje systemowe Nokii.

a jak tego dokonać? to moja pierwsza styczność z windows phone zawsze używałem tel z androidem gdzie aktualizacje się same robiły.

Dodane 13 wrz 2013, o 11:09

zaktualizowałem aplikacje poprzez SysApp niektóre wyświetlały komunikat ze muszę mieć zaktualizowany tel do Amber trochę się gubię…

Wejdź do Marketplace > następnie pewnie do Nokia Collection po wczytaniu listy aplikacji cofnij się do głównego menu Marketplace i Ci na dole wyskoczy informacja o tym, że parę aplikacji jest do zaktualizowania bynajmniej w Windows Phone 7 można było tak to wymusić. Inna opcja to w marketplace wpisz nazwe aplikacji którą chcesz aktualizować i jak ją Ci pokaże to na dole będzie guzik aktualizuj.

Ogólnie dziwne rzeczy się dzieją w tym telefonie komp go nie wykrywa sterowniki się nie instalują i nie wyświetlają się ikony np wiadomości gdy ekran jest wygaszony widać tylko godzinę.

To akurat jest normalne - na ekranie “peek” (przy zablokowanym telefonie) widać tylko godzinę, stan ładowania i ewentualnie wibracje. Informacje o połączeniach/wiadomościach/e-mailach masz dopiero na ekranie blokady telefonu.

Ale jeśli w ogóle masz ekran wygaszony i na nim godzinę - to jedna z ważniejszych nowości Amber.

Ok rozumiem ale aktualizacji amber jeszcze nie mam bo niektórych programów nie mogę jeszcze zainstalować gdyż wymagana jest aktualizacja do amber

Powiedz o jakich programach mówisz - bo numer wersji oraz obecność Glance wskazuje na to, że jednak Amber masz.

Jedynym programem który wymaga Amber i jest dostępny dla 820 jest chyba Nokia Smart Cam. Jeśli próbujesz zainstalować Nokia Pro Cam, to ta aplikacja po prostu nie jest dostępna dla 820.

Na razie jest ok ale mam pytanie czy lumia 820 dostanie aktualizacje do 8.1?

Pozdrawiam.

Raczej tak, chyba że ktoś czyt. Microsoft, w ostatniej chwili zmieni zdanie.