Jak poprawnie założyć filtry ADSL?

Witam,

przeprowadziłem się do domu jednorodzinnego i jedynym dostawcą internetu jest Orange/Neostrada.

Technologia ADSL2+.

Posiadam sporą ilość gniazdek RJ-11 i posiadam 2 telefony stacjonarne oraz router z modemem ADSL.

Gdy podłączę w jedno gniazdko telefon, a w drugie router i ktoś zadzwoni na telefon to zrywa połączenie z internetem lub na odwrót.

Wiem, że trzeba zastosować filtry na telefon lub router, aby oddzielały od siebie pasma i nie dochodziło do zakłóceń.

 

Problem polega w tym, że nie wiem jak dokładnie mam zainstalować te filtry. Muszę dać na każdy telefon filtr czy wystarczy dać filtr na router, a telefony wtedy wpinać w gniazdka bezpośrednio? Albo może trzeba stosować filtry wszędzie?

 

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ aktualnie mogę korzystać tylko z internetu.

@oliee0, proszę poprawić tytuł, tak aby konkretnie mówił o problemie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do kosza.

Już powinno być okej. :slight_smile:

Tu masz pokazane prawidłowe podłączenie.

A jak masz drugi telefon oddzielnie np na dole to robisz dokładnie tak jak na dole co jest pokazane gniazdko, ale już bez rozdzielacza tylko sam filtr do gniazda i do filtra telefon.

 

Sens w tym, że właśnie router mam na dole, telefony są na górze. Rozumiem w takim razie, że po prostu router podpinam bezpośrednio do gniazdka, a telefony na górze tylko przez pojedyncze  filtry?

Hej,

 

Dokładnie tak!

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dziękuję bardzo za pomoc, temat do zamknięcia. :slight_smile: