Jak poprawnie zdeinstalować windowsa xp i ponownie go zainst

czy podczas formatowania dysku c jest konieczna deinstalacja programów wcześniej zainstalowanych innych programów,czy przy formatowaniu dysku c,jest konieczne ponowna instalacja windowsa xp.

Podczas formatowania wymazujesz wszystkie dane z danego dysku/partycji więc nic nie musisz wcześniej usuwać, format robi to za ciebie, siłą rzeczy Windowsa musisz zainstalowac ponownie. Oczywiście partycji C: nie sformatujesz z poziomu systemu, musisz formatować z płyty instalacyjnej odpalonej w DOSie.

Ustaw w BIOS-ie boot z CDROM, włóż płytę instalacyjną windy i rozpocznij instalację. Gdy dojdzie do wyboru partycji na której chcesz instalować windę usuń partycję systemową (ewentualnie pozostałe też) i załóż ją na nowo.:mrgreen:

jest trochę inaczej niż piszesz, formatowanie nie usuwa danych z dysku/partycji, a jedynie oznacza je jako puste i zdatne do ponownego zapisu. dane te są cały czas na dysku dopóki się ich nie nadpisze. skasować zawartość mona np poprzez zero-fill

Airborn oczywiście masz racje, dane da się odczytać czy to po pełnym formacie czy nawet po nadpisaniu innym plikiem ale z punku widzenia zwykłego usera nie jest to istotne, ważne że po użyciu formata dla DOSa czy instalatora Windows dana partycja będzie wyczyszczona/skasowana a to głównie interesowało autora tego posta…

Wkładasz płytke z xp,ustawiasz w bios-ie boot CD-rom potem naciśnij dowolny klawisz.Zaczną sie ładowac pliki.Kiedy sie załadują bierze zainstaluj xp.Potwierdzam umowe F8 wybierasz ntfs lub fat32 i robisz format a potem przegrywa ci pliki na dysku.Potem sam się restartuje i uruchamia się instalator potem podajesz mu klucz i swoje dane i gotowe !!