Jak poradzic sobie z niechcianym spamem na swojej poczcie?


(romdan) #1

od kilku dni dostaję na swoją pocztę mailową codziennie kilkanaście anglojęzycznych maili spamerskich z różnymi propozycjami pracy,kupna czegoś tam itp bez załączników.maile te są wysyłane do mnie gdzie jako nadawcą tych maili spamerskich jestem ja i to mnie najbardziej boli,hi... .i tak codziennie w koło macieju i zawsze te maile są z tą samą treścią.kilkanaście dni temu tutaj na forum bezpieczeństwa była porada "kogoś" w tym samym problemie i polecono przeskanować komputer "super antispyware" z dobrych programów co niezwłocznie uczyniłem.feler w tym ,że w/w program nic,hi...nie znalazł w moim komputerze a spam jak przychodzi na moją poczte tak przychodzi nadal.jak to ugryzć aby nie przychodził?

rom


(Cedar) #2

Konto na jakim serwerze? Darmowe czy komercyjne? Używasz dostępu przez www czy za pomocą klienta pocztowego?


(romdan) #3

konto na serwerze mojego dostawcy internetu-rybnet.pl,któremu to płacę co miesiąc za dostęp do internetu.dostęp jako klient pocztowy.rom


(Cedar) #4

"klient" oznacza program do obsługi poczty, np. Outlook, Thunderbird itp. - używasz jakiegoś?

http://www.dobreprogramy.pl/Klienty-poc ... s,138.html

Czy może wchodzisz na konto tylko za pomocą przeglądarki internetowej?


(romdan) #5

wchodzę na swoją pocztę li tylko za pomocą programu thunderbird wersja 6.0.2

rom


(Programyzpromocji) #6

zainstaluj sobie spamihilator - http://www.dobreprogramy.pl/Spamihilato ... 12493.html

skutecznie filtruje spam przy odbieraniu poczty przez klienta poczty. Tylko pobierz sobie także spolszczenie.


(Cedar) #7

No to na początek zaznaczaj je w Thunderbierdzie jako "Niechciane" - po kilku/kilkunastu zaznaczonych program sam zacznie je rozpoznawać i przenosić do kosza.

Następnie na pewno masz możliwość zalogowania się na koncie przez przeglądarkę - w ustawieniach tego konta poszukaj opcji odpowiedzialnych za filtrowanie spamu.

Tylko po co? Ten wbudowany w Thunderbirda antyspam działa bardzo dobrze, jeśli nawet nie idealnie.


(romdan) #8

dr cedar dzięki za podpowiedz-cały czas jak tylko posiadam ten program pocztowy(a bardzo a bardzo długo...) to właśnie odznaczam zawsze tego typu pocztę jako niechcianą i natychmiast wywalam toto do kosza poczty.były kiedyś przypadki z reklamą znanych tabletek i się po pewnym czasie uspokoiło więc sadzę,że i tym wypadku ktoś odpuści bo ja nie,hi..w razie czego to wrócę do tematu.nigdy nie wchodziłem na swoją pocztę przez przeglądarke,hi bo nie było potrzeby, więc za chwilę zerknę i tam za tym,hi...

romdan


(Cedar) #9

Prawidłowo skonfigurowany Thunderbird sam przenosi zaznaczone niechciane wiadomości do kosza, użytkownik nie musi tego robić a z Twojej wypowiedzi wynika, że Ty to robisz ręcznie po zaznaczeniu jako niechciana.

Może najwyższy czas przejrzeć opcje konfiguracyjne programu? :wink:


(marcin82) #10

W ustawieniach konta => "Włącz filtr niechcianej poczyt dla tego konta". Potem "Ufaj nagłówkom dostarczonym przez SpamAssasin" i na koniec "Przenoś wiadomości oznaczone jako niechciane do katalogu "Niechciane" [tego konta lub konta Lokalne Foldery]. Możesz tam ustawić automatyczne usuwanie ich po iluś dniach.


(romdan) #11

dr cedar przykro mi to powiedzieć ale w ostatniej twojej odpowiedzi masz niestety rację..czas już ponownie ustawić program pocztowy prawidłowo...

romdan