Jak poradzic sobie z niechcianym spamem na swojej poczcie?

od kilku dni dostaję na swoją pocztę mailową codziennie kilkanaście anglojęzycznych maili spamerskich z różnymi propozycjami pracy,kupna czegoś tam itp bez załączników.maile te są wysyłane do mnie gdzie jako nadawcą tych maili spamerskich jestem ja i to mnie najbardziej boli,hi… .i tak codziennie w koło macieju i zawsze te maile są z tą samą treścią.kilkanaście dni temu tutaj na forum bezpieczeństwa była porada “kogoś” w tym samym problemie i polecono przeskanować komputer “super antispyware” z dobrych programów co niezwłocznie uczyniłem.feler w tym ,że w/w program nic,hi…nie znalazł w moim komputerze a spam jak przychodzi na moją poczte tak przychodzi nadal.jak to ugryzć aby nie przychodził?

rom

Konto na jakim serwerze? Darmowe czy komercyjne? Używasz dostępu przez www czy za pomocą klienta pocztowego?

konto na serwerze mojego dostawcy internetu-rybnet.pl,któremu to płacę co miesiąc za dostęp do internetu.dostęp jako klient pocztowy.rom

“klient” oznacza program do obsługi poczty, np. Outlook, Thunderbird itp. - używasz jakiegoś?

http://www.dobreprogramy.pl/Klienty-poc … s,138.html

Czy może wchodzisz na konto tylko za pomocą przeglądarki internetowej?

wchodzę na swoją pocztę li tylko za pomocą programu thunderbird wersja 6.0.2

rom

zainstaluj sobie spamihilator - http://www.dobreprogramy.pl/Spamihilato … 12493.html

skutecznie filtruje spam przy odbieraniu poczty przez klienta poczty. Tylko pobierz sobie także spolszczenie.

No to na początek zaznaczaj je w Thunderbierdzie jako “Niechciane” - po kilku/kilkunastu zaznaczonych program sam zacznie je rozpoznawać i przenosić do kosza.

Następnie na pewno masz możliwość zalogowania się na koncie przez przeglądarkę - w ustawieniach tego konta poszukaj opcji odpowiedzialnych za filtrowanie spamu.

Tylko po co? Ten wbudowany w Thunderbirda antyspam działa bardzo dobrze, jeśli nawet nie idealnie.

dr cedar dzięki za podpowiedz-cały czas jak tylko posiadam ten program pocztowy(a bardzo a bardzo długo…) to właśnie odznaczam zawsze tego typu pocztę jako niechcianą i natychmiast wywalam toto do kosza poczty.były kiedyś przypadki z reklamą znanych tabletek i się po pewnym czasie uspokoiło więc sadzę,że i tym wypadku ktoś odpuści bo ja nie,hi…w razie czego to wrócę do tematu.nigdy nie wchodziłem na swoją pocztę przez przeglądarke,hi bo nie było potrzeby, więc za chwilę zerknę i tam za tym,hi…

romdan

Prawidłowo skonfigurowany Thunderbird sam przenosi zaznaczone niechciane wiadomości do kosza, użytkownik nie musi tego robić a z Twojej wypowiedzi wynika, że Ty to robisz ręcznie po zaznaczeniu jako niechciana.

Może najwyższy czas przejrzeć opcje konfiguracyjne programu? :wink:

W ustawieniach konta => “Włącz filtr niechcianej poczyt dla tego konta”. Potem “Ufaj nagłówkom dostarczonym przez SpamAssasin” i na koniec "Przenoś wiadomości oznaczone jako niechciane do katalogu “Niechciane” [tego konta lub konta Lokalne Foldery]. Możesz tam ustawić automatyczne usuwanie ich po iluś dniach.

dr cedar przykro mi to powiedzieć ale w ostatniej twojej odpowiedzi masz niestety rację…czas już ponownie ustawić program pocztowy prawidłowo…

romdan