Jak posługiwać się kalkulatorem zasilacza

Witam

Mam pytanie jak się obsługiwać tym kalkulatorem

http://www.enermax.outervision.com/PSUEngine

1.Tamm procesor,grafika,OC to to wiem ale np Komputer Regular Destkop czy High Destkop o co chodzi?

2.High RPM/Sata green? który wybrać? dysk mam podpięty właśnie pod sate

3.Additional PCI Card (avg),to jest czy mam podpięte coś pod PCI czy to ilość slotów PCI

4.Additional PCI Express Cards:Tu chodzi gdzie będe miał podpiętą grafikę ? czy ilość slotów PCIE trzeba zaznaczyć

5.External Devices(Only check if device draws power from the system):Ilość portów USB/Firewire,czy chodzi o ilość podpiętych urządzeń

6.Cold Cathodes co to?

7.Jak będe miał 3wetntylatory powiedzmy 120mm to zaznaczyć regular czy high perf,

Zwykła płyta / płyta z wyższej półki

Normalny dysk - wysokoobrotowy / energooszczędny dysk - Ciebie raczej interesuje Regular SATA

Coś co nie jest wymienione w tabelce wyżej.

Tu podajesz ilość i typ łącza do którego jest wpięte urządzenie.

Urządzenia zewnętrzne czerpiące zasilanie z PC - np dysk HDD USB

Zimne katody - oświetlenie.

To zaznacz 3 x 120 mm :wink:

Ale highRPM czy regular?,a ramy też ile bede mial wpietych?

Zwykłe wentyle - Regular

Jakieś turbodoładowane - High

1/2 Stick - 1/2 kości - DDR/DDR2/DDR3 - zależy jakie masz.

kalkulator ten jest dobry raczej mało dokładny, a uzyskane wyniki powinny być traktowane raczej orientacyjnie, a nie jako sztywne wyliczenie.

A mam pytanie bo składać będe komputer i według kalkulatora bedzie ciagnac 525W a mam obecnie zasilacz Corsair VX550W i czy zasilacz bedzie dzialac stabilnie? np czy glosno itp.Przewiduje takie parametry

1.Procesor:I7 4770K

2.Ram wstawie 2x 2GB

3.Grafike:AMD Radeon 7970

4.Płyta:http://www.alsen.pl/podzespoly-pc,k20/plyty-glowne,l116/gigabyte-ga-z87p-d3-s1150-z87-4ddr3-usb3-raid-atx,p103737.html

5.Obudowa SilentiumPC Gladius M40 (Ma kontroler obrotów wentylatorów) wentylatory 120MM jest ich 3

6.Nagrywarka:DVD-RW/DVD+RW Drive

7:Dysk High RPM Barracuda ST1000DM003

Byś sprawdził czy dobrze obliczyłem?

Obliczyłeś dobrze. Zestaw jest bardzo mocny ( trzeba liczyć że karta weźmie +/- 200W procek 85W) , jednak moim zdaniem ten zasilacz da mu rade.

Ewentualnie jak będziesz składał kompa zgłoś się tu : wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420-8370.html#p3377674