Jak posortować zdjęcia wedle OCENY w systemie?

(AtonSaton) #1

**Screenshot_92 **

Na lustrzance istnieje system oceniania zdjęć (gwiazdki). Często od razu już oceniam i sortuje. Teraz moje pytanie…
Jak mogę w Windowsie zrobić tak by mi się pliki posortowały wedle oceny tych gwiazdek?
Jaki “szczegół” za to odpowiada? Ktoś wie?

(marcin82) #2

Producent aparatu dostarcza jakieś dodatkowe oprogramowanie do np. zarządzania zdjęciami?

Odnośnie listy - musiałbyś porobić zrzuty dla wszystkich pozycji :joy:

(krystian3w) #3

Jak masz właściwości zdjęcia to są gwiazdki?

obraz

Wtedy ta druga co zaznaczyłem mi działa:

obraz

ładnie spolszczyli prawda…?

1 Like
(AtonSaton) #4

Masz taką samą listę u siebie w Windowsie przecież. Możesz wejść w szczegóły i zobaczyć.
Nie chce instalować oprogramowania, moje pytanie tego nie dotyczy tylko opcji WINDOWSA.

(AtonSaton) #5

Nieprawda, to rozwiązanie nie działa. Sprawdziłem to DOKŁADNIE w taki sam sposób. Nic się nie zmienia. Który dowcipny zaptaszkował, że “problem rozwiązany”? Panownie, błagam! Bez sprawdzenia tego na własną rękę nie zadaje prostych pytań w sieci…

Poza tym powinieneś wiedzieć że twoje zdjęcie nie ma ANI jednej nadanej gwiazdki a ty widzisz ich PIĘĆ. Z jakiego powodu? A no z takiego, żę to nie działa.

Załączyć Wam pliki do testów? https://we.tl/t-8XfxPZW1rf

(Prosiczek) #6

Działa. Windows 10 Home.

EDIT
Czy gwiazdeczki nie gubią się w czasie przenoszenia pliku ? :slight_smile:

(krystian3w) #7

Raczej niekompatybilne z tymi Windowsowymi z “Opis”.

(Prosiczek) #8

Aaaaaa, przepraszam nie doczytałem, że ocenia już na lustrzance :zipper_mouth_face: To nie wiem.

(AtonSaton) #9

A w jaki sposób ty jakieś gwiazdki nadałeś plikom? Z ciekawości pytam?

Sprawdź to samo na moich plikach. Każdy z nich ma różną ilość gwiazdek, link wyżej.

(Dimatheus) #10

Hej,

A nie jest problemem to, że próbujesz robić wspomniane operacje na zdjęciach w formacie RAW, a nie w formatach już wywołanych (na przykład w JPG)? Czy Windows normalnie widzi te pliki jako grafiki? Jeśli nie, to być może nie dostosowuje odpowiednio właściwości - albo też sam nagłówek pliku jest dla systemu nie do rozpoznania?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Prosiczek) #11

Odpowiedź prosta. Lustrzanka ma inny system nadawania ocen niż ten, który jest w Windowsie.

1 Like
(krystian3w) #12

Niby Lightroom ma dać radę go wyciągnąć lub widoczny może być przez XnViewer…?

(dobreprogramyuser3) #13

Lightroom widzi i respektuje ten system ocen, WIndows nie