Jak postawić serwer minecraft na kompie, wewnętrzne IP

Witam

Kto może mi pomóc?

Mam taki problem, chcę postawić serwer minecraft na kompie z tym że jest on na wewnętrznym IP mojej własnej sieci czyli poza routerem

schemat:

Publiczne IP router WAN 91.xxx.xxx.xxx = brama 192.xxx.10.1 LAN << -------->> LAN router d-Link 192.xxx.10.54 = Wireless 192.xxx.1.1 <<---------- >> Mój komp 192.xxx.1.6

Na kompie mam hamachi, może być inne rozwiązanie niż hamachi (zalecane). Pytanie jak skonfigurować router aby inne osoby miały dostęp do serwera Minecraft :slight_smile:

Z góry wielkie dzięki

max1500 , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

Przekieruj na routerze port TCP 25565 (domyślny port dla Minecrafta) na swój wewnętrzny adres IP swojego komputera który jest serwerem. W routerze często ta opcja to “port forwarding”, “virtual server” albo podobnie.

Szczerze mówiąc nie wiem jak to zrobić, bo ruter gdzie jest publiczne IP 91.xxx.xxx.xxx jest własnością dostawcy netu - brama 192.168.10.1.

Ja mam tylko dostęp do mojego rutera D-Link na LAN 192.168.10.54 z moja podsiecią LAN 192.168.1.1

Może lepiej dać sobie spokój z Hamachi i zastąpić to innym rozwiązaniem np z No-IP, o ile jest taka możliwość.

Chodzi o to aby ludzie z poza sieci mieli dostęp, może jest jakaś usługa która przypisze domenę do mojego kompa i w taki sposób ludzie będą mogli się łączyć z serwerem?

Proszę o rade jakie rozwiązanie będzie dobre.

Z tego co piszesz wynika, że jesteś za NATem dostawcy internetu, czyli niczego sam nie zdziałasz, bo od ISP dostajesz adres IP z puli adresów prywatnych, tj. takich które w internecie nie mają prawa istnieć, gdyż nie są unikalne. W tym przypadku albo możesz poprosić dostawcę o przekierowanie portów, na co raczej się nie zgodzi, albo wykupić u niego publiczne IP lub po prostu korzystać z oprogramowania typu Hamachi.

Pozdrawiam!