Jak postawic taki efekt okien na ubuntu 10.10 + demo video

Siemka,

wczesniej przez przypadek mialem wlaczony efekt okien w ubuntu 10.10 gdzie okna sie wydluzaly w rogach jak je przesowalem ( tak jak

ale teraz nie potrafie tego efektu przywrocic??

pomocy

pozdrawiam

czy chodzi ci o efekt magicznej lampy

Zobacz ten filmik mam na mysli ten efekt fali ktora sie dzieje wraz z ruchem okna… w tym przypadku dzieje sie to w gore i dol ale mam nadzieje ze to samo dzieje sie na boki… no w kazdym razie, jak to uruchomic ??

Doinstaluj sobie pakiet Menadżer ustawień CompizConfig, w nim poszukaj w Efektach czegoś co się nazywa Drgające okna.

No to teoretycznie mam to wszystko wlaczone jednak nadal nie dziala

cos jest zle??

658jeq.png

Odznacz i ponownie zaznacz?

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że efekty Compiza potrzebują akceleracji sprzętowej.

Co zwraca Ci polecenie (musisz mieć zainstalowany pakiet mesa-utils):

glxinfo |grep -i direct

Czy sterownik do karty graficznej jest zainstalowany? Sprawdź System => Administracja => Dodatkowe sterowniki , może w tym tkwi problem.

Edit:

Czy inne efekty (np. przezroczystość gnome-terminal) działają?

system=>preferencje=>wygląd w ostatniej zakładce wyglądu ustaw najbardziej wybajerowane ustawienia wyglądu. (opis może być nie dokładny, pisze z pamięci, na Windowsie siedzę)

No i jest to co chciałem, wrecz nie wierze ze to bylo tak proste a ja tyle sie z tym gmatwałem… dziekuje za pomoc :slight_smile:

//EDIT//

A to jeszcze jedna sprawa… jak ustawic zeby jezeli przsune okno w prawo lub w lewo na sam rog ekranu to on automatycznie przekoczy na nastepny pulpit ??

Musisz mieć włączoczy efekt kostka pulpitu (desktop cube) albo ściana pulpitu (desktop wall).

Pozdrawiam!