Jak powiększyć czcionkę bez zmniejszania rozdzielczości?

Chciałbym mieć większą czcionkę wszędzie gdzie to tylko możliwe, aby ułatwić mi czytanie, ale nie chciałbym aby stało się to kosztem rozdzielczości ekranu. Jakie są inne sposoby na zwiększenie czcionki???

Mam program desktop architect, może w nim pomajstrowac ?

Jaki windows itp !!

windows XP,

Możesz zwiększyć tak:

Właściwości Ekranu/Wygląd i tam masz rozmiar czcionki :lol:

Chyba się nie zrozumieliśmy. Nie chodzi mi o zwiększenie czcionki w menu okna czy w tytule, ale o zwiekszenie czcionki ‘tekstu okna’. Czcionki, która znajduje się w środku okna aktywnego lub nieaktywnego lub inaczej czcionki, która jest zawartością danej strony internetowej. Adres, który podałeś nie rozwiazuje mojego problemu :? Chyba, że coś przeoczyłem ?

Jaka przeglądarka jeżeli IE to:

Menu widok i rozmiar tekstu.

Opera - to masz pasek i takie oko i obok domyślnie jest ustawione 100 % możesz zmieniać …

Albo wcisnąć Ctrl i pokręcić rolka myszki. :smiley:

Powoli dochodzimy do sedna. Na stronie http://www.parkiet.com na glownej stronie nie da sie powiekszyc liter w ten sposob, ale da sie po wejsciu na jakakolwiek podstrone dotyczaca wiadomosci. A na http://www.onet.pl nie da sie w ogóle zwiekszyc liter, nawet po wejsciu na podstrone. Dlaczego? I co musze zrobic, aby litery byly zwiekszane na wszystkich stronach internetowych, a nie tylko na czesci z nich ??? :?

Mam przegladarkę IE.

Albo inaczej: czy ktoś potrafi znaczaco zwiekszyc/zmniejszyc czcionke na tej stronie Forum/problemy, posiadając IE i windows XP ??? (czcionka sie zwieksza/zmniejsza, ale bardzo nieznacznie, prawie w ogóle)

Czy da sie ta czcionke znaczaco zwiekszyc w przegladarce opera ???

Ja u siebie zrobiłem to tak:

I. Opcje Internetowe\ zakładka Ogólne \ klawisz Dostępność \ Zaznacz: Ignoruj rozmiary czcionek określone…

II. Opcje Internetowe \ zakładka Ogólne \ klawisz Czcionki \ tam wybrałem Arial, który mam sformatowany w Wordzie

Można czytać Onet z 2m od monitora :slight_smile:

Dzięki wszystkim za rady. Ja poradziłem sobie w inny sposób. Ściagnalem opere, przeskalowalem strone na 120% (lub wiecej) i ustawilem jeden przycisk myszy na F11 (pełny ekran), daje mi to komfort czytania strony na pelnym ekranie i szybkiego powrotu do normalnego okna :slight_smile: