Jak powiększyć dysk C?

Witam, jeśli nie ten dział to bardzo przepraszam :stuck_out_tongue: mam problem, mianowicie na dysku C zostało mi niecałe 5GB i te wolne iejsce maleje z biegiem czasu. Jak mogę powiększyć dysk C?

Od razu mówię, że mam dwa dyski i dzielenie na partycje nic nie daje ;/

mam rozumieć że masz jeden dysk systemowy na którym jest jedna partycja, jeśli tak to musisz kupić większy dysk lub odinstalować większość programów, mówiąc ogólnie wyczyścić co tylko się da

Mam lapka, z dwoma dyskami, a na kazdym jest jedna partycja

Wykonaj po kolei:

Czyszczenie CCleanerem,

Oczyść dysk C. W Menu start wpisz Oczyszczanie dysku i uruchom jako Administrator. Na komunikacie zaznacz dysk C do oczyszczania

Wykonaj defragmentację dysku nawet defragmentatorem systemowym,

Usuń w Ochronie systemu wszystkie punkty przywracania, a potem utwórz jeden punkt przywracania na wszelki wypadek.

Restart

 

 

Partycji C to nie powiększysz jak jest ona całym fizycznie dyskiem (Cudów tu nie ma) Oczywiście czyszczenie i kasowanie rzeczy niepotrzebnych może dać dużo o ile wcześniej tego nie robiłeś.

Jak wspomniano, cudów bez wymiany dysku nie zrobisz… Prawy klawisz myszy na dysku ©, właściwości - przy grafie dysku “Oczyszczanie dysku” --> oczyść pliki systemowe (czy jak to się zwie w PL Windowsie) i przetrzep stare aktualizacje, punkty przywracania systemu… Jak sugerowano: CCleaner i przeczyść cache przegladarek, stare logi…

Odkurzacz

usuń stare wersje Chrome i Opery

Celowe jest użycie programu do analizy dysku

 

"W momencie, gdy uznamy, że zaczyna nam brakować wolnego miejsca na dysku pierwsze co robimy, to nerwowe przeglądanie folderów w poszukiwaniu zbędnych plików, które zajmują największą część przestrzeni. W trakcie takiego przeglądu łatwo jednak pominąć niektóre foldery, czy pliki. Na ratunek przychodzi nam analizator dysku".

  Polecam prosty program w języku polskim do analizy zawartości dysku: 

http://www.programosy.pl/program,glary-disk-explorer.html