Jak powiększyć partycję kosztem innej z WinXP?

Witam wszystkich serdecznie.

Mam problem ze swoim dyskiem no i nie wiem czy jest możliwość rozwiązania go bez ponownej instalacji windowsa.

Użytkownikiem XP jestem od wielu lat, odkąd tylko pojawił się na rynku. Jestem z niego bardzo zadowolony, aczkolwiek obecnie nie spełnia już swojej roli, gdyż ostatnio zaczęły mi się pojawiać problemy z programami, które działają tylko pod nowszymi wersjami Windowsa, dlatego ostatnio zainstalowałem sobie nowszego. (nie, nie vistę, to byłby strzał w kolano :wink: )

Otóż problem pojawił się po postawieniu “siódemki”, kiedy zauważyłem, że partycja z siódemką jest za mała, nie przemyślałem podziału jeszcze kiedy instalowałem xp i wyszło teraz tak, że partycja z XP to 341GB (z czego 310 wolnych),

a ta z siódemką to 123GB, a około 90GB zdążyłem zapełnić w przeciągu tygodnia.

Otóż zwracam się z pytaniem, czy można jakoś “ująć” tych gigabajtów z partycji z postawionym windowsem XP i dodać do tej z Win7 bez konieczności ponownej instalacji XP i 7 jednocześnie? Przecież to zgroza! Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie :wink:

Pokaż obrazek systemowego Zarządzania Dyskami wykonany spod Windowsa 7, to może da się coś zrobić.

proszę: (oczyściłem trochę dysk C jak coś, ale to chyba nie ma żadnego znaczenia :wink: )

http://i44.tinypic.com/2ln7j0n.png

W Zarządzaniu Dyskami, pod Windowsem 7 kliknij PPM na obszarze partycji D i z menu kontekstowego wybierz “Zmniejsz wolumin…” To na początek. Nie jestem pewny, czy się da! Jeśli tak, to zmniejsz go o ile chcesz.

Z kolei zwiększyć o uzyskany obszar wolumin C będzie można jedynie programem zewnętrznym, np. Easeus Partition Master. Można nim wykonać zresztą wszystkie operacje, łącznie z tą z pierwszego zdania. Wszystko rób spod Windowsa 7!

Dziękuję koledze serdecznie, zrobiłem to dopiero przed chwilą z powodu braku czasu, udało się zrobić tak, że partycja z windowsem 7 ma 300GB a ta z xp 170GB.

Pozdrawiam!! :))