Jak powiększyć partycje systemową Visty?

Witam! Na moim ‘C’ zainstalowałem Viste Ultimate i ta partycja ma 30gb. Mam wolne tylko 5 gb. Na ‘D’ i ‘E’ mam wolne po 100 gb i potrzebuję jakiegoś programiku który zrobi to szybko i bez szkody:). Proszę o pomoc:)

EASEUS Partition Manager Home Edition

dzięki:) spróbuję:)

Dodane 04.04.2009 (So) 19:58

Zabrałem 10gb z D i jest to obszar teraz nieulokowany i gdy klikam na c i wybieram resize\move partition to nie mogę powiększyć… Mam utworzyć tą 8 gigową partycję?

Dodane 04.04.2009 (So) 20:59

zna ktoś odpowiedz? Vista zjada mi gigabajt po gigabajcie:)

hejka.

własnie stawiałem viste mojej koleżance na jej lapku a miała xp i małą 30giga partycje, i bez żadnych programów można to zmienić i zrobić z poziomu visty.

wiec tak: uruchamiasz panel sterowania>system i konserwacja>narzedzia administracyjne>zarządzanie komputerem>magazyn>zarządzanie dyskami

jak już tam się znajdziesz robisz tak: klikasz prawym na obszar partcji D robisz formatuj następnie usuń partycje

jak już usuniesz partycje stanie się ona miejscem do niczego nie przydzielonym będzie na czarno

następnie najeżdzasz myszką na obszar partycj C i robisz rozszeż wolumin i po chwili masz rozszeżoną partycje C o rozmiar partcji D następnie defragmentujesz partycje C i dalej po defragmentacji znów klikasz prawym na obszar partycji C i wybierasz z menu zmniejsz wolumin i następnie ustawiasz nowy rozmiar partycji C po ty wszystkim bedzie nowa partycja D którą sformatujesz i WUALA

oczywiście na czas formatowania partycji D przenosisz wszystko co na niej masz na E lub inny dysk przenośny tak żeby była czysta do tej operacji

proste łatwe i przyjemne bez zbędnych programów

powodzenia