Jak powiększyć zdjęcie?

Hej. mam dość mały rozmiar zdjęcia, który chciałabym powiększyć, lecz gdy to robię jakość zdjęcia jest kompletnie do d… :cry:

Używałam do tego programu Irfan View oraz Corel Paint Shop Pro Photo X2 i nic z tego.

Kiedyś przez przypadek tak zmniejszyłam tą fotkę i wciąż męczę się by odzyskać poprzedni rozmiar lub chodź trochę większy niż obecny ![-o<

powiększając zdjęcie tracisz na jakości (zawsze tak jest i tego nie zmienisz)

Niewiem masz może pakiet Microsoft Office jeśli tak to tam jest program może to by ci w tym pomogło.

i naprawdę nic już kompletnie nic nie da się zrobić??? ![-o<

Dodane 23.02.2009 (Pn) 19:26

a najlepsze jest też to, że raz nawet tak wyszło, że fotka jest widoczna normalnie na miniaturce a gdy ją otwieram jest zupełnie INNE zdjęcie?! :o

to już w ogóle masakra :evil:

na miniaturce nie zauważysz jak zmiejszysz zdjęcie bo one i tak jest widoczne zmniejszone :stuck_out_tongue:

nie zrobisz nic jak zwiększysz zdjęcie to tracisz na jakości ew można jeszcze to zdjęcie wygładzić żeby nie było widać pixeli ale i tak to również powoduje drobny spadek jakości

:cry:

Spróbuj tym http://www.macworld.pl/ftp/mac/programy … 2.3.2.html straty będę, ale nieco mniejsze.

dzięki za rady! :smiley:

Tracenie na jakości jest zawsze kiedy powiększasz zdjęcie to prawda. Pomocne może być jedynie trochę żmudne powiększanie np. w Corelu o 10-25 (50max)% bez wygładzenia, po czym korygowanie rozmycia, ostrości, gamy, może kontrastu (to z histogramem i kanałami kolorów) Poprawianie miejscowe przy obszarach dużego kontrastu przy pomocy mieszania i uśredniania. Po czym powtórzyć całą operacje aż do odpowiedniej wielkości. Jednak więcej niż 2-4 krotności tego obrazu, który masz teraz nie uzyskasz , a powyżej rozmycie będzie bardzo mocne.

Powiem szczerze, iż kiedyś robiłem coś podobnego i jest to tak męczące że po 2-3 godzinach musiałem zostawić wszystko na następny dzień ale efekt jest w miarę przyzwoity jeśli to zdjęcie nie jest mniejsze niż 160x120 i nie zawiera wielu szczegółów. Im mniej szczegółów tym większa szansa na zrobienie większego zdjęcia bez dużej utraty jakości. :expressionless: