Jak powinna wyglądać strona firmowa? Dobre przykłady


(Elkanguro) #1

Witam,

koleżanka z pracy się mnie pytała czy nie znam jakichś ładnie wyglądających stron aby na takiej podstawie stworzyć naszą stronę www. Jest to firma produkcyjna, produkuje jakieś maszyny.

Jakie przykłady mogę jej podać?

Najlepiej aby strona była przejrzysta, bez zbędnych bajerów, zgodna ze standardami i aby w każdej przeglądarce i na każdym OSie wyglądała identycznie. No i oczywiście estetyczna, bo tu chyba jednak działa efekt "pierwszego wrażenia".

Znacie takie idealne strony?


(Mariuszs) #2

Tak właśnie, dokładnie powinna wyglądać strona firmowa.

Ciężko jest podać przykłady, bo strony firmowe mogą mieć różne role. Np. ta http://www.athenasoft.pl/ ma na celu prezentację czołowego produktu. Ta http://www.akpil.pl/pl/, chociaż wygląda obrzydliwie, to jest skierowana na promocję oferty. Jeszcze inne są niejako ogłoszeniem, a inne informacyjne. Tutaj http://www.ibluewave.com/our-work.html trochę przykładów. Oczywiście na wygląd strony znacząco wpływa branża oraz logo.


(Blotny) #3

elkanguro , ale ważne też by była oryginalna, a layout kojarzył się z dziedziną, którą sie znajduje. Jednoslitę kolorki zrobią na pewno duże mniejsze wrażenie na oglądającym, anizeli kwiatki/kółka/flinie czy co tam firma robi.