Jak powinna wyglądać struktura CMS-a?

Witam, chciałbym was prosić o to, abyście rozpisali mi(w miarę możliwości), jak powinna wyglądać struktura CMS-a ? Nie ma to być jakiś mocno okrojony szkic, lecz chodzi mi o to ile folderów głównych, podfolderów etc.(Jak to wszystko uporządkować) Chciałbym ogólnie poznać jak pisać CMS-a w dzisiejszych standardach. Może ktoś poda jakiś link, do jakiegoś fajnego artykułu lub videotutorialu ? No nic, w każdym razie liczę na waszą pomoc.

Dodane 12.10.2013 (So) 9:42

I jeszcze jakby ktoś mógł coś dorzucił coś o kontrolerach, bo nic nie mogę znaleźć.

Może byś chociaż podał język, w którym zamierzasz programować (albo, standardowo, zapłać za usługę wróżbiarską)? Przydatne byłoby też określenie, jaką wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami dysponujesz.

Moją muzą jest PHP. Nie chcę pisać jeszcze CMS-a, za mało potrafię. Jakiegoś tam bloga wyskrobię, formularz też i jakieś tam proste apki. Na razie to się skupiam na tym jak zrobić ‘template engine’ lub kontrolera. No i jeszcze system logowania i rejestracji.Chciałbym wiedzieć już teraz, żeby się jakoś przyzwyczajać od pisania zaawansowanego w PHP.

Dodane 12.10.2013 (So) 12:12

W między czasie, coś tam sobie w JS skrobie, żeby się podszkolić :wink:

Czym się różni zrobienie formularza rejestracji od formularza z komentarzem do bloga? Gdzieś straciłem sens w tym co piszesz.

Jak już ustaliliśmy, formularz zrobić umiesz, czyli zalogować użytkownika też umiesz, problemem będzie tylko “utrzymanie” statusu zalogowania podczas nawigowania po stronie. Głównie dlatego, że HTTP jest protokołem bezstanowym. Innymi słowy z punktu widzenia serwera ty i ty po kliknięciu w jakiegoś anchora (a ogólniej ujmując po przekierowaniu) to dwie różne osoby. Dlatego stworzono coś takiego jak Session i Cookie. Poczytaj.

Na początek zapoznaj się z wzorcem projektowym Model-View-Controller, gdy będziesz już wszystko wiedział, wróć po więcej pytań.