Jak powróćić do Windows Vista?

Witam

Od niedawna ma laptopa z Windows 8. Jednak pracując na starym z Windows Vista,czy Windows 7 było łatwiej.

Jak mogłabym powrócić do Windows Vista ??

Zaeży mi także aby usunąć wszystkie dane z laptopa i zainstalować Windows. Konkretnie aby zrobić tak jakby był kupiony.

 

Windows 8

64-bit

Intel®

Core i3-3110CPU

NVIDIA

 

Laptop Asus

 

Proszę o pomoc :smiley:

 

Najlepiej zrobić format komputera przy instalacji systemu.

Windows Vista to najgorszy system od MicroSoftu.

Tak, więc powracaj na Windows 7, bo na Vistę się nie opłaca.

Czy laptop ma czytnik płyt CD/DVD?

Dzięki za poradę. Znajomy także radził mi aby powrócić do Windows 7 :smiley:

 

Tak,laptop ma czytnik CD/DVD

 

Co mam zrobić dalej i jak?

Najpierw kupić system :slight_smile:

O.K. Dzięki :smiley:

Jak już kupisz system wrzucisz płytę do napędu zbootujesz i dalej wg poradnika.

http://www.trochetechniki.pl/Jak-zainstalowac-Windows-7.-Instruktaz-krok-po-kroku,t,1050.html

Podaj dokładny model laptopa! Asus… i co dalej? Najlepiej z nalepki spod spodu laptopa.

 

Asus R500VJ - SX1214

No to mam “złą” wiadomość! Ten laptop jest przeznaczony wyłącznie do systemów Windows 8 i 8.1, i to wyłącznie 64-bitowych! Nie da się tutaj wrócić do Visty. To już przeszłość! Wrócić do stanu “jak by był kupiony”, to wrócić do Windows’a 8/64-bit , naciskając/pukając podczas startu laptopa w klawisz F9. Potem, to już kreator i Twój wybór. Oczywiście, “po drodze” da się odświeżyć system tak, jak by był nowy.

Jeżeli nie możesz zainstalować Windows 7, masz 8 to zainstaluj 7 w VirtualBox.

 

Robię tak,czyli gdy jak komp. się uruchamia i wciska F9 to pojawia się inf:

 

ODZYSKIWANIE

Komputer wymaga naprawy

wymagane urządzenie jest niepodłaczone lub niedostępne

 

Kod błędu 0xc0000185

użyj narzędzi odzyskiwania na nośniku instalacyjnym.Jesli nie masz żdnych nośnikówinstalacyjnych skontaktuj się z administratorem systemu lub producentem komputera

 

Nacisnij enter w celu ponowienia próby

NaciśnijF8 aby uzyskać dostęp do ustawień uruchamiania

Naciśnij Esc w celu przejścia do ustawień oprogramowania układowego UEFI

Wygląda na to, że niestety tzw. partycji Recovery już nie ma na dysku Twojego laptopa lub ta partycja jest uszkodzona. Pozostaje “czysta” instalacja z płyty lub z pendrajwa z oryginalnym systemem Windows 8/64 lub kopią tego systemu.

Przecież można tam zainstalować win7.

 

Nie ma czegoś takiego, jak komp przeznaczony dla jedynego słusznego systemu. Komp to komp, na nim możemy instalować co chcemy(oczywiście zgodnie z prawem).

 

Co do autorki, to wejdź do BIOS i ustaw tryb Legacy Mode lub Compatibility Mode(jakoś tak to się będzie nazywać, jak wpiszesz w google model kompa, to napewno znajdziesz odpowiedź) i wyłącz Secure Boot, jeżeli masz.włączone. Teraz włóż płytkę z Windows 7 i poprostu zainstaluj jak w poradniku. Po szukaniu w google znalazłem taki temat:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2450048.html

 

Autor tamtejszego tematu ma taki sam laptop i też chce wrócić do W7, myślę, ze tam znajdziesz odpowiedź. Z tego co tam jest napisane w tym temacie w BIOS musisz ustawić opcje Launch CSM na Enabled i Secure Boot Control na Disabled, wtedy możliwe będzie wystartowanie komputera z instalacją W7.

Cześć,

 

Cóż z tego, że zainstalujesz inny system niż ten oficjalnie wspierany przez producenta, jak sterowniki będziesz musiał sobie sam znaleźć, o ile je w ogóle znajdziesz.

Jak producent laptopa nie stworzyl sterwników do laptopa to ich nie a bez nich nie wszystkie urządzenia będą działać prawidłowo, można naw coś uszkodzić. Jak sie ktoś nie zna na temacie to niech nie pisze bzdur.

Windows 7 można spokojnie instalować. To że nie ma sterowników do niego na stronie producenta to nie znaczy że ich nie ma wcale. Są na 100%.

Magia

Sterowniki są raczej napewno także dla Win7, polecam poszukać na stronie producenta, ale nie laptopa, tylko sprzętu(np. mamy laptopa HP z kartą graficzną Radeon, to sprawdzamy jaki mamy model i pobieramy sterowniki ze strony AMD). Oczywiście downgrade czy upgrade wykonujemy tylko w przypadku upewnienia się, że na docelowy system są sterowniki. Na stronie producenta sprzętu nie zawsze jest, przykładowo na stronie HP do mojego laptopa są sterowniki grafiki tylko dla Win8, a na stronie AMD są też dla Linux innych wersji Windows. Wątpie, aby dało się uszkodzić sprzęt bez sterowników, chyba nie jest możliwe, aby uszkodzić sprzęt od strony programowej(ja o takim wypadku nie słyszałem, jak ktoś słyszał, to niech mnie wyprowadzi z błedu). Co do systemu przystosowanego do sprzętu - to ujmę to tak: Niby Win8 też jest przystosowany do mojego sprzętu, a Linux nie, tymczasem ten drugi działa znacznie lepiej niż Windows i obsługuje prawie cały sprzęt(z wyjątkiem adaptera Bluetooth, sterowniki są tylko dla starych kerneli, ale i tak go nie używam), więc to, że sprzęt jest przystosowany do systemu, to nie zawsze znaczy, że tylko ten system będzie działał. A pozatym Win8 i Win7 od strony technicznej są prawie identyczne - Win8 to poprostu Win7 z kafelkami i nowymi funkcjami.

Moja propozycja… zaktualizuj Win8 do 8.1, zainstaluj Classic Shell